КМАН Київська Мала академія наук

Семінар-тренінг «Ораторське мистецтво та сучасна риторика»

Семінар-тренінг «Ораторське мистецтво та сучасна риторика» 17 червня в рамках проекту літніх практик Київської Малої академії наук учнівської молоді у відділенні філософії та суспільствознавства, зокрема у секціях правознавства та педагогіки, відбувся семінар-тренінг «Ораторське мистецтво та сучасна риторика».


Риторика –  мистецтво публічного виступу, майстерність ефективного, цілеспрямованого, гармонійного мовлення. Це те вміння, яким обов’язково мають володіти  учні-дослідники, що навчаються у Київській МАН. Адже одним з вагомих етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ є публічний виступ-захист власного дослідження.

Важко переоцінити значущість ораторського мистецтва. Завдання оратора полягає в тому, щоб привернути увагу слухачів до чогось нового, цікавого, зробити так, щоб інші запам'ятали його спіч.Багато людей можуть навести приклади не лишеуспішних промов, але й таких, що завершувалися повним провалом. Виникають закономірні запитання: чи можливо передбачити результат публічного виступу? Чи може звичайна людина навчитися виголошувати промови? Чи подібне вміння – це виключно природне обдарування?

Саме висвітленню прийомів успішного виступу оратора перед аудиторією було присвячене це заняття.Відмінною рисою публічного виступу оратора є однобічний вплив на слухачів. Оратор, звичайно, повинен враховувати «фактор»аудиторії. Однак, успіх ораторської промови визначається тим, чи вдалося йому досягти своєї мети під час впливу на аудиторію.

Оволодіти цим мистецтвом слід, насамперед, для самого себе. Адже це те вміння, що стане додатковим приводом для віри у власні сили, упевненості під час виступу перед аудиторією, подолання страху перед публікою, вираженої комунікабельності серед ровесників та, врешті, запорукою успішного спілкування у професійній сфері.