КМАН Київська Мала академія наук

Рік «Освітньої дипломатії»

Рік «Освітньої дипломатії» У відділенні філософії та суспільствознавства пролунав ще один «останній дзвоник»! Рік навчання на ексклюзивному курсі проєкту «Освітня дипломатія» в рамках міжнародного проєкту «Родзинки дипломатії» урочисто завершився. Про це на початку зустрічі, водночас із сумом та гордістю, повідомила всіх присутніх завідувачка відділення Тетяна КОТ.

Це була справжня родинна зустріч – родинне свято. Безумовно кожна родина пишається своїми успіхами, перемогами, підтримує та шанує один одного. Велика приємність для наших майбутніх дипломатів, консулів та президентів відчувати підтримку від директорки Київської МАН Ірини ПОЛІЩУК, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Державі Кувейт пана Олександра БАЛАНУЦИ, співзасновниці Української школи «Софія» в ОАЕ, кандидатки економічних наук, доцентки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Тетяни СПІВАКОВСЬКОЇ, дипломатки, перекладачки, здобувачки ступеня доктора філософії Ольги СЕГЕДИ та багаторічних партнерів відділення – вчительок  Вікторії ПІНЧУК, школа І-ІІІ ступенів № 218, та Ольги ОЛЬШАНЕЦЬКОЇ, гімназія № 257 «Синьоозерна».

У своєму привітанні пані Ірина Поліщук відзначила безперечну ексклюзивність самого курсу, його формату та викладання курсу особисто паном Послом Олександром Балануцею. Так пощастило тільки вихованцям Київської МАН! У жодному навчальному закладі України шкільна молодь не має такої можливості. Це велика честь і водночас велика відповідальність. Але результати, які демонстрували вихованці під час занять, вражають. Експериментальний курс дуже сподобався молодим дослідникам.

Звісно, завжди приємно отримувати привітання і визнання, але, навіть на останньому занятті в цьому році, від «домашки» ніхто не звільняв! І наші інтелектуали підтвердили, що вони найкращі – «домашку» виконали бездоганно. Олександр Олександрович поспілкувався з кожним особисто, не оминув своєю увагою, підтримкою, коментарями жодного учасника. Загалом, цього разу ми перевершили всі попередні заняття, адже комунікація тривала три години! Три години щирих емоцій, три години спілкування із посмішкою на вустах, три години святкового настрою – і все це у віконечках ZOOM, що став таким звичним для нас за цей рік.

Завжди справжність породжує емоції! Ось лише деякі з них від наших початківців-знавців дипломатії.

Анна Лисюченко, 11 клас, гімназія № 257 «Синьоозерна»:

«Мені, як і кожному з нас, є чому вчитися у пана Посла: він обожнює те, що робить. І робить з неймовірним запалом, виваженістю та впевненістю. Я теж хочу мати таку енергетику, від котрої люди будуть сидіти перед екранами й насолоджуватись тим, що я презентую!»

Аліна Пєшкова, 9 клас, гімназія № 257 «Синьоозерна»:

«Родзинки дипломатії» – надзвичайний курс, де я мала змогу спілкуватися з Паном Олександром Олександровичем – послом України в Державі Кувейт. Кожна лекція була особливою, але всі були надзвичайно цікавими та пізнавальними. На них ми грали в інтерактивні ігри, вікторини, вчились комунікувати один з одним та дізнались багато нового!»

Дар’я Ждан, 6 клас, школа І-ІІІ ступенів № 218:

«Відчуваю себе дипломатом до певної міри тому, що познайомилася зі справжнім Послом України в Кувейті, мала можливість спілкуватися з паном Олександром та з іншого боку поглянути на роботу дипломата. Я розширила свій світогляд, познайомилася з дипломатією ближче, зрозуміла важливість знання іноземних мов, дипломатичних навичок та вмінь.»

Олександр Балануца, 6 клас, НВК «Спеціалізована школа І ступеня-гімназія» № 143»:

«Бути дипломатом, це поважати свою країну, допомагати людям. Якби я став Міністром закордонних справ України, я б ввів закон про щорічне висаджування дерев, а забруднення повітря або викинуте сміття не у смітник, каралося б штрафом».

Впродовж курсу кожне заняття було особливим, мало свою родзинку. І сьогодні у нас була родзинка! За допомогою популярної навчальної платформи Kahoot КМАНівці зіграли у вікторину, яку люб’язно підготувала і провела пані Тетяна Співаковська, водночас узагальнюючи та перевіряючи знання, що опановували впродовж курсу.

Відділення філософії та суспільствознавства висловлює глибоку щиру вдячність Вам, Олександре Олександровичу, що запропонували взяти участь та навчатись мистецтва дипломатії на експериментальному курсі.

Талант педагога – достукатись, віднайти, зацікавити, підтримати! Ви завжди зрозуміло і просто розповідали про важливі, складні, а подекуди й досить заплутані речі. Гасло, яке неодноразово лунало впродовж занять: «Бути дипломатом означає, що кожного наступного ранку Ви маєте бути кращою версією самого себе», віднайшло відгук у наших серцях. Адже наші вихованці прагнуть вдосконалення, розвитку, пошуку і доводять це кожного дня.

І наостанок. Традиційно нашу зустріч ми записали, адже хто не зміг долучитись до заходу, може його переглянути та прийти до нас наступного разу. Сподіваємось, вам також буде цікаво. Повну версію нашої онлайн-зустрічі ви знайдете на нашому сайті.

Тож приємного перегляду! Далі буде! Ми переконані!

І зовсім-зовсім наостанок. Ще одна «Родзинка», вірш, що написала вихованка відділення, учениця гімназії № 257 «Синьоозерна» Аліна ПЄШКОВА

Якщо мрієш стати дипломатом,

раджу до «Родзинок» завітати.

В нас тут весело, цікаво,

пізнавально і про право.

Дізнаємося багато ми нового,

Не пропустимо ніколи і нічого,

знаємо тепер наших героїв,

кожен з нас чудово все засвоїв.

Дужа рада, що можливість таку маю,

обов’язково ще раз завітаю,

тепер знаю дуже я багато

Знаю точно – буду дипломатом!