КМАН Київська Мала академія наук

Проект «М18: вибори для дітей і молоді»

Проект «М18: вибори для дітей і молоді» 17 жовтня учні-члени відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді долучились до проекту «М18: вибори для дітей і молоді», що розпочався в Україні як складова міжнародної програми громадянського виховання і політичної освіти для дітей і молоді Under 18 (U18).


Варто наголосити, що 17 жовтня подібні заходи стартували також в  Запоріжжі та Ірпені. Київський захід проходив на різних майданчиках – в закладах освіти, які виявили бажання в цей день перетворитися на «виборчі дільниці», та в парку імені Тараса Шевченка. Усі, кому менше 18-ти,  отримували «виборчий бюлетень», який максимально повторює реальний, і голосували за свого мера.Учні-члени відділення філософії та суспільствознавства долучились  до виборів мера свого міста в Університеті економіки та права «КРОК» та разом з керівником секції соціології  Андрієм Павловичем Хорошенюком досить активно запрошували перехожих в парку імені Тараса Шевченка до участі у виборах. Учасники проекту надавали максимальну інформацію всім зацікавленим щодо його змісту та мети.

Загалом, потрібно сказати, що саме недостатня обізнаність молоді у проблемах місцевої громади й низький рівень мотивації щодо свідомого та активного впливу на політичне життя суспільства і стали тим поштовхом, що спонукав до проведення цього заходу. Адже метою даного проекту є допомога дітям і молоді, які не досягли 18 років і не мають права виборчого голосу, зрозуміти сутність основного механізму демократії – виборів – через імітацію виборів і процесу голосування, навчаючи їх розрізняти відмінності в партійних і передвиборчих програмах, уважно оцінювати обіцянки політиків і на практиці побачити роботу виборчих дільниць.

Окрім, власне, самих виборів також були проведені різноманітні майстер-класи, серед яких хотілося би виділити частину інтерактивної зони, де учасникам пропонували залишити свої побажання для майбутнього мера, та зону плетіння маскувальної сітки для бійців АТО. Охочих долучитися до волонтерської справи виявилося багато.Корисними спільними справами ми робимо нашу країну сильнішою!