КМАН Київська Мала академія наук

Проект «Формула громадянина Європи»

Проект «Формула громадянина Європи» 29 вересня на базі Гідрометеоцентру України відбулася прес-конференція на тему «Формула громадянина Європи». Методист відділу інструктивно-методичної роботи Національного центру «Мала академія наук України» Черній Зоряна Іванівна презентувала учням-членам відділення наук про Землю литовсько-український проект «Формула громадянина Європи», який успішно працює в Литві.


Проект реалізується  за підтримки Міністерства закордонних справ Литовської Республіки, Посольства Литовської Республіки в Україні, Центру дітей та молоді Литви. З боку нашої держави проект підтримує  Комітет Верховної Ради України з питань науки та освіти, Міністерство освіти і науки України. Основними його організаторами від української сторони є Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова  та Український державний центр позашкільної освіти.

Учні жваво обговорювали проблеми, висвітлені у проекті.  Детально обговорили проблеми, що хвилюють сучасну молодь нашої країни. Під час виступів школярі пропонували власне бачення шляхів вирішення проблем, які існують сьогодні в школі, в суспільстві, в побуті, в політиці.  У ході прес-конференції юні МАНівці у письмовій формі подали свої пропозиції щодо участі української молоді в реалізації проекту в Україні, залучення до роботи в рамках проекту не тільки школярів, студентської молоді, а й батьківської громади, державних структур, депутатського корпусу.

Дуже цікавий виступ Ліпінського В’ячеслава Миколайовича  – головиДержавного комітету України по гідрометеорології з 1993 по 2010 роки, заслуженого природоохоронця України, почесного працівника гідрометеослужби України − активізував учасників конференції, адже доповідач запропонував ряд дуже цікавих ініціатив щодо участі молоді в литовсько-українському проекті.

Прес-конференція  завершилась, а тепер, повернувшись додому, всі учасники повинні задіяти отриманий досвід та знання на практиці, а це – залучення якомога більше учнівської молоді до співпраці, формування ї їактивної громадянської позиціїв рамках політики Східного партнерства.

Учні відділення наук про Землю сподіваються, що їхні ініціативи будуть почуті, зрозумілі та підтримані.