КМАН Київська Мала академія наук

Практичне заняття на базі гідрологічної станції «Київ»

Практичне заняття на базі гідрологічної станції «Київ» Учні-члени відділення наук про Землю провели осінні канікули під девізом «Вода – джерело життя». Після екскурсії до Музею історії розвитку водного господарства для МАНівців було проведено практичне заняття на базі гідрологічної станції «Київ».
Співробітник станції, гідролог Микола Олексійович Федан розповів про сучасний стан Дніпра, про роботу, яку проводять на гідрологічних постах його басейну (120 постів).Учні дізналися про багаторічні спостереження за станом та режимом Дніпра біля Києва, ознайомилися із приладами, які вимірюють коливання рівня води у найбільшій річці України, та приладами, що фіксують температурний та дощовий режим.

Микола Олексійович відповів на запитання юних дослідників про стан води в Київському водосховищі та Дніпрі після Чорнобильської аварії; про те, які метеорологічні спостереження проводять для визначення та прогнозування гідрологічного режиму річки, і чи змінився режим Дніпра після побудови Київського та Канівського водосховищ.

Після практичного заняття пан Федан провів консультацію для юних географів, теми науково-дослідницьких робіт яких пов’язані з річкою Дніпро та її басейном.