КМАН Київська Мала академія наук

Позашкільна освіта: альтернатива, доповнення чи спроба відняти у дітей залишки вільного часу?

Позашкільна освіта: альтернатива, доповнення чи спроба відняти у дітей залишки вільного часу? 17 квітня у місті Ярославль (Росія) розпочала роботу XVI Російська наукова конференція школярів «Открытие» в рамках міжнародного форуму «Євразійський освітній діалог». Під час форуму відбулася дискусія школярів і педагогів «Освіта поза школою (неформальна освіта): альтернатива, доповнення чи спроба відняти у нас залишки вільного часу?», у якій взяла участь дійсний член Київської Малої академії наук учнівської молоді, учениця 11 класу ліцею № 198 «ЕКО» Анастасія Мельниченко. Юний науковець зазначила, що позашкільна освіта в сучасному суспільстві є одним з провідних факторів розвитку особистості та її ефективної інтеграції в соціокультурне середовище України.


Комунальний позашкільний навчальний заклад «Київська Мала академія наук учнівської молоді» забезпечує реалiзацiю потреб, запитів та інтересів учнів,  сприяє  професійному самовизначенню, розвиває творчий потенціал у сфері культури, мистецтва, наукових знань, техніки, виробництва, життєвої практики. Великі можливості для розвитку, удосконалення творчих здібностей школярів дає проектна діяльність у стінах Київської Малої академії наук, адже в закладі реалізується багато наукових проектів різного спрямування. Широкого спектру питань торкнувся міжнародний проект «Соціоterra – майбутнє світу», який надає можливість учасникам навчитися працювати самостійно, ставити і вирішувати завдання дослідницького і пошукового характеру, відстоювати отримані результати, критично їх оцінювати і обговорювати, впевнено почуватися під час будь-яких публічних виступів.

18 квітня відбулися засідання 18-ти секцій. На засіданні секції «Географія» Анастасія Мельниченко виступила з доповіддю на тему «Вивчення природних комплексів у шкільному курсі географії». Доповідь викликала велику зацікавленість присутніх завдяки порушеним у ній проблемам проведення екскурсій під час вивчення природно-територіальних комплексів на уроках географії.

Цікаво і змістовно пройшло засідання круглого столу з проблем позашкільної освіти у Фінляндії, Росії та Україні. Завідувач відділення наук про Землю Курлова З.О. розповіла про науково-дослідницьку роботу київських школярів, просвітницьку, виховну та профорієнтаційну діяльність КМАН.

Насиченою була і культурно-розважальна програма конференції. Особливо учасникам сподобались лекції на  краєзнавчу тематику та екскурсії містом.