КМАН Київська Мала академія наук

Почалася робота з підготовки до відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка

Почалася робота з підготовки до відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка Відділення української філології та мистецтвознавства Київської МАН розпочало підготовку до відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Юні науковці мали нагоду розпочати власне дослідження творчості великого Кобзаря. З цією метою вони відвідали показ художнього фільму Петра Чардиніна «Тарас Шевченко», що відбувся 8 жовтня в стінах Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Демонстрація стрічки під супровід етногурту «Гуляйгород» була організована в актовій залі.


Стрічка дала змогу  по-новому глянути на вже знайому зі шкільного курсу української літератури та історії постать. МАНівці побачили на екрані живого Шевченка – надзвичайно людяного й духовного чоловіка. Своїми враженнями вони змогли також поділитись зі старшими колегами, які брали участь в обговоренні фільму.

Науковці поділилися з МАНівцями власними здобутками, розповіли багато нового про життя і творчість великого Кобзаря, а також зорієнтували їх у подальшому дослідженні. Учні мали нагоду ознайомитись з новими джерелами та дізнатись більше про сучасні розробки цієї визначної постаті. Роботи учнів київських шкіл згодом  будуть представлені на науково-практичній конференції, також присвяченій життю і творчості Кобзаря, яка відбудеться в рамках урочистостей з нагоди його 200-річного ювілею в березні.

Актив відділення української філології та мистецтвознавства Київської МАН вже підготувався до подальшої роботи.