КМАН Київська Мала академія наук

Філософська палітра тематики та проблематики дослідницьких робіт!

Філософська палітра тематики та проблематики дослідницьких робіт! 10-го лютого відбувся захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів секції «Філософія» відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

До захисту було представлено 18 робіт, з яких: 3 роботи учнів 8-9 класів та 15 робіт учнів 10-11 класів. В написанні робіт брали участь представники різних загальноосвітніх закладів м. Києва. Зокрема, були представники  Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, гімназії №178, школи № 308, школи І-ІІІ ступенів № 259, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови № 85, Кловського ліцею іноземних мов № 77, ліцею «Голосіївсвький» № 241, Технічного ліцею, а також спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів № 105.

Палітра тематики та проблематики дослідницьких робіт, які було винесено на розгляд журі, мала різновекторну та багатогранну спрямованість. Це й філософське осмислення вузькоспеціальних явищ, наприклад: «Філософські засади античної медицини», «Філософські змісти трансформаційних змін в естетиці танцю» тощо. І звернення до гостроактуальних проблем сьогодення: «Духовність в історичному аспекті та в сучасній Україні», «Чинники цивілізаційного розвитку сучасної постіндустріальної епохи», «Ідентифікація людини в інформаційному просторі» тощо. Чимало робіт було присвячено поглибленому аналізу окремих філософських вчень та концепцій. Зацікавлення в учнів викликали такі видатні філософи, як: Сенека, Макс Штірнер, Віктор Франкл, Мішель Фуко та ін.

Хочеться зазначити, що дана подія є надзвичайно важливою, як для кожного з учнів, так і для розвитку філософії як окремої галузі знань. Викликає захоплення бажання юних дослідників поринати в глибини філософської думки, що дає їм можливість осмислення та раціональної оцінки всіх тих явищ, перед якими знаходиться сучасна людина.