КМАН Київська Мала академія наук

«Останній дзвоник» Київської МАН «пролунав»!

«Останній дзвоник» Київської МАН «пролунав»! У Київської МАН є свої «брендові» традиції: настановчі сесії, літні школи, традиційні МАНівські конкурси, але серед усіх цих традицій є та, котра виділяється своєю урочистістю, вишуканістю, «нарядністю» -- це щорічна підсумкова сесія, котра проводиться у кінці травня – на початку червня. Це справжнє свято енергії та інтелекту молодих, котрі рік за роком все вище й вище піднімають планку своїх досягнень та звершень. От і на цей раз, третього червня 2021 року, ми віртуально аплодували їм: розумним, креативним, цілеспрямованим  і просто дуже талановитим – вихованцям Київської МАН!
Завершився навчальний рік 2020/2021, рік 10-річчя Київської Малої академії наук як окремого закладу, рік підсумків та здобутків, інновацій та адаптування до вимог сьогодення, планів на майбутнє та очікування нових досягнень!

І сьогодні, коли завершився Підсумковий марафон, ми впевнено можемо сказати, що Київська МАН ще раз підтвердила – їй є чим пишатись!

Кожен четвертий  абсолютний переможець Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України був вихованцем Київської МАН!

У всеукраїнських конкурсах науково-технічної творчості наші юні науковці здобули понад 150 перемог!

Київські МАНівці своїми перемогами у міжнародних науково-технічних конкурсах близько 30 разів довели, що українські юні науковці одні з найкращих у світі!

Українські ЗМІ присвятили здобуткам київських МАНівців у цьому навчальному році понад 100 публікацій.

Цьогоріч Київська МАН організувала 10 нових проєктів, у яких взяли участь близько 1000 дітей! Вони вивчали мистецтво дипломатії, проводили дебати англійською мовою, опановували 3Д моделювання, досліджували нематеріальну культурну спадщину України, пробували себе в якості журналістів тощо.

Уперше проведено 2 конкурси всеукраїнського рівня, участь у яких взяли близько 300 учнів з усіх регіонів України.

Розвитку набув проєкт «Освітні Амбасадорки Київської МАН»: на хвилях Емігрантського радіо щосереди виходить програма з символічною назвою «Амбасадорки PLANET» спрямована до молоді Києва, України та всього світу. В ній вихованці КМАН мають змогу звернутись до своїх однолітків, нести в суспільство ідею про престиж освіти, знань та професійних компетенцій!

Вітаючи переможців, ми висловлюємо велику подяку науковим керівникам юних дослідників! Ваш досвід, терпіння та любов зробили перемоги можливими! І подарунки, які ви отримали, є цілком заслуженою нагородою за вашу наполегливість та натхненну працю:

переможці міжнародних конкурсів отримали 3D окуляри віртуальної реальності;

лідери рейтингу, які отримали 100 балів на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту – книгу «Буде тобі наука: українські вчені, які змінюють світ»;

«золоті призери» фіналу Всеукраїнського конкурсу-захисту – акустичну систему;

«срібні призери» -- павербанк та книгу «Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв»;

«бронзові призери» -- книгу «Сапієнс. Людина розумна: Історія народження людства».

Одна з приємних традицій Київської МАН щорічне вручення перехідної почесної відзнаки «Золота сова». Весь наступний рік почесна золота сова Київської МАН  за результативну роботу із залучення творчо обдарованої учнівської молоді до наукових пошуків у секціях Київської Малої академії буде знаходитись у:

Управління освіти Дніпровської в місті Києві районної адміністрації

Управління освіти Голосіївської в місті Києві районної адміністрації

Управління освіти Дарницької в місті Києві районної адміністрації.

А серед наукових товариств колективних членів Київської МАН найкращих результатів цьогоріч досягли:

Наукове товариство учнів політехнічного ліцею НТУУ «КПІ»

Наукове товариство учнів ліцею «Наукова зміна»

Наукове товариство учнів Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Про все це йшла мова у фіналі Підсумкового марафону Київської МАН, який вели Освітні Амбасадорки Київської МАН Анна Ущапівська і Віолетта Кукуруза та вихованець відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН Роман Дмитришин.  Разом з керівниками проєктів вони розповіли про те, чим жила академія минулого навчального року. Не можна не згадати наймолодшого винахідника КМАН Володимира Трофимчука, який розповів не тільки про свій винахід, а й про те, як йому подобається створювати щось нове власними руками. Володимир займається винахідництвом з другого класу, а сьогодні від учень групи ПЛ-2 Технічного ліцею НТУУ «КПІ» і вихованець відділення комп’ютерних наук. Своїми думками та емоціями, відповіддю на питання «Що для мене Київська МАН?» ділилися вихованці. А пісні у виконанні Ірини Биховченко та Віолетти Кукурузи ще раз підкреслили багатогранність талантів  КМАНівців!

Хотілось би подякувати за привітання заступницю голови Піклувальної ради Київської Малої академії наук, народну депутатку України Анну Пуртову, директорку Департаменту освіти і науки міста Києва Олену Григорівну Фіданян, президента Національної академії наук України, академіка НАН України  Анатолія Глібовича Загороднього, Президента Малої Академії Наук України, академіка Національної академії наук України Станіслава Олексійовича Довгого, Надзвичайного та Повноважного Посла України в Державі Кувейт Олександра Олександровича Балануцу, головного редактора Емігрантського радіо Івана Кокуцу.

Ну, і найголовнішим результатом цього року, як і попередніх років, є те, що Київська Мала академія наук -  КОМАНДА. Міцна, згуртована і загартована. Команда однодумців, до якої відносять себе й випускники, недарма близько 100 випускників – теперішніх науковців, підприємців, викладачів – привітали свою alma mater з ювілеєм! Команда завзята й креативна, яка готова разом з молоддю столиці  будувати науково наповнене, безпечне, яскраве майбутнє нашої країни, приносити користь своєму народові!

Попереду нас чекає ще один славний ювілей – 75 років Київській МАН як першого в Україні осередку юнацької науки! Але це – вже наступна історія…

До зустрічі у новому навчальному році!