КМАН Київська Мала академія наук

ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ "ОМЕЛА: ДРУГ ЧИ ВОРОГ?"

ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ "ОМЕЛА: ДРУГ ЧИ ВОРОГ?" Усі наші відділення працюють під час локдауну максимально ефективно, застосовуючи новітні цифрові технології. А результатом активної співпраці відділень та розвитку міждисциплінарних зв'язків стає мультиплікаційний синергетичний ефект. Так, відділення екології звернулося до відділення економіки з пропозицією провести освітній захід для найменших вихованців на стику двох наук. У результаті, 13 січня, на Старий Новий рік, учні та батьки інклюзивного 1-Б класу  НВК#157,  вихованці проєкту "Економісти без меж" Київської МАН стали учасниками онлайн-тренінгу на платформі Zoom "Омела: друг чи ворог?" для юних волонтерів екопроєкту "SOS: омела!" Тренеркою виступила Олена Миколаївна Ісаченко, завідувачка відділення екології Київської МАН. Технічне забезпечення здійснювала Анастасія Нікітіна, методистка відділення екології, а організаційне - Олена Кагляк, методистка відділення економіки.

Як першокласники, так і їх батьки, брати та сестри зі захватом слухали інтерактивну та динамічну розповідь про омелу, її особливості, шляхи розповсюдження, негативний вплив на дерева, можливості використання як сировини для лікарських засобів, екологічний та економічний аспекти, шляхи боротьби з нею. Ведуча демонструвала мультимедійну презентацію та експерименти з омелою у прямому ефірі. Особливо надихнула малюків можливість взяти участь у цікавому проєкті відділення екології "SOS: омела!" по фотографуванню омели біля власного будинку разом з геолокацією, щоб потім побачити свій внесок на інтерактивній карті уражених дерев столиці.

Відео про алгоритм участі в екологічному проєкті та створенню геолокації надав волонтер відділення екології  Олексій Іщенко.

Пані Ісаченко дала маленьким науковцям незвичне домашнє завдання: сфотографувати омелу біля власного будинку або з вікна разом з геолокацією, намалювати малюнок цієї рослини або зробити відповідну поробку, написати вірша.

Захід викликав такий великий інтерес юних науковців та їх батьків, що його тривалість прийшлося збільшити до 45 хвилин. Малюки не хотіли прощатися зі спікеркою, тому домовилися про додаткову онлайн-зустріч у наступну середу для презентації власних поробок та фото, присвячених цій загадковій рослині.

Радіємо черговій успішній співпраці наших відділень в інтересах найменших науковців та дослідників столиці!