КМАН Київська Мала академія наук

Онлайн практикум у Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г.С. Пшеничного

Онлайн практикум у Центральному державному кінофотофоноархіві України імені Г.С. Пшеничного 13 листопада 2020 року продовжився марафон онлайн практикумів у відділенні історії. На цей раз ми завітали до Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного.

Об’єктив фото-, кіно- чи відеокамери, звукозаписувальний пристрій здатні зупинити мить вічності, зафіксувати невловимий швидкоплинний час. Важко переоцінити роль аудіовізуальних документів у духовному житті суспільства, їх ідеологічний і морально-естетичний вплив на масову аудиторію. Цей вид документів потребує особливих підходів до опрацювання та зберігання.

88 років тому, 20 червня 1932 року, було створено Всеукраїнський центральний фотокіноархів у місті Києві. За час існування архів зібрав, описав і зберіг близько півмільйона аудіовізуальних документів: від кінозйомок 1896 року, перших унікальних фотодокументів 1898 року, звукозаписів 1900 року  і до сучасних документів у цифровому форматі.

Сьогодні архів є  науково-інформаційним та методичним центром, діяльність якого спрямована на практичне вирішення проблем, пов’язаних із забезпеченням збереженості та створенням належних умов доступу до вітчизняної аудіовізуальної спадщини.

Онлайн практикум провела провідна спеціалістка відділу використання інформації документів, випускниця Київської МАН 1996 року  Ірина Миколаївна Закринична. Учасники прослухали історію створення архіву, узнали про основні напрямки його діяльності, ознайомились з фондами архіву, переглянули фільм: «300-річчя дому Романових», отримали інформацію про графік роботи читального залу, про те, як працювати з архівними документами під час написання  науково-дослідницьких робіт.