КМАН Київська Мала академія наук

ОГОЛОШЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ "ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ - НАШ ПОМІЧНИК"

ОГОЛОШЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ "ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ - НАШ ПОМІЧНИК" Напередодні Нового року прикарпатські енергетики спільно з Київською МАН обрали кращі дитячі плакати з електробезпеки! До Дня енергетика 22 грудня, АТ «Прикарпаттяобленерго» приймало особливі подарунки – роботи юних вихованців Комунального позашкільного навчального закладу "Київська Мала академія наук учнівської молоді". Адже з жовтня по грудень тривав конкурс застережних плакатів «Електроенергія – наш помічник». Цілий тиждень журі розглядало 48 яскравих та змістовних робіт і визначило своїх фаворитів у трьох вікових категоріях. Спеціальні призи присуджені 15-тьом переможцям в у різних категоріях та номінаціях. Всі інші учасники та учасниці отримають від організаторів подарунки та сувеніри, які будуть вручені у першій половині січня наступного року.
Продуктивна співпраця АТ "Прикарпаттяобленерго" та відділення економіки Київської МАН розпочалася у червні 2020 року після спільної участі у тримісячній україно-голандській навчальній програмі "Sustainability Crash Course" від Центру "Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності", яка мала на меті впровадження сталого розвитку у бізнес-моделі компаній, хабів та бізнес-шкіл. Початок конкурсу застережних плакатів поклав інклюзивний урок «Безпечна електроенергія», який підготували волонтери «Прикарпаттяобленерго» для вихованців КМАН та дітей з особливими освітніми потребами - підопічними соціального проєкту «Особливі» та БФ  «З теплом у серці». На звершення інтерактивного заняття, яке проходило 1 жовтня на платформі Zoom, енергетики і повідомили учасників про нове випробування. Тому й відгукнулося стільки талановитих дітей.

«Конкурс показав активну громадську позицію вихованців Київської МАН, їх детальне знання правил електробезпеки та, що було відкриттям для нас - не лише творчі, а й художні таланти, - зазначає Кагляк Олена, методистка відділення економіки Київської МАН. - Ми дуже раді, що захід має інклюзивний формат. Серед 48 учасників конкурсу 20 % становлять діти з особливими освітніми потребами. Це, переважно, підопічні соціального проєкту "Особливі" та БФ "З теплом у серці", учасники нашого проєкту "Економісти без меж". Ми пишаємося, що серед переможців та номінантів таких дітей – половина! І це при тому, що оцінювалися всі роботи на загальних підставах. Талант усіх наших вихованців вражає. Ініціюючи конкурс у партнерстві з енергетиками, ми сподівалися на достойний результат, але він перевершив усі наші очікування».

Переможців визначали у 3 вікових категоріях:

- молодша (5-8 років) - 30 робіт;

- середня (9-11 років) - 11 робіт;

- старша (12-16 років) - 7 робіт.

До складу журі увійшли фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» з охорони праці, дизайну та популяризації дитячої електробезпеки, зокрема:

- директор з охорони праці Ярослав Витвицький;

- начальниця відділу інформаційної політики Наталя Лещишин;

-  дизайнерка Христина Стовбан;

-  голова профкому й розробниця занять з електробезпеки для дітей Ольга Тишко.

Для журі це було доволі складне завдання, оскільки було багато якісних змістовних робіт, вартих перемоги.

«Діти вразили нас не лише різними підходами у розкритті теми безпечного користування електроенергією, - ділиться враженнями голова профкому Ольга Тишко. - Несподіваними були й форми подачі правил чи застережень. Тут і комікси, і колажі, і діаграми зв’язків, і анімація – не кажучи вже про різні стилі малюнків від рисунків олівцем до комп’ютерної графіки. Саме тому наше журі вирішило відзначити усі без винятку роботи – незабаром усі учасники отримають від АТ «Прикарпаттяобленерго» свої подарунки та сертифікати учасників. А от переможці разом з дипломами отримають також і набори сувенірів від Київської МАН. Вітаємо переможців у всіх категоріях та номінаціях! Дякуємо всім усім юним науковцям за участь у конкурсі!»

Кращі роботи  у старшій віковій категорії:

Понич Надія «Електроенергія – наш помічник» (сюрреалістичні роздуми про енергію майбутнього);

Зайцева Наіна «Котики-бешкетники під загрозою» (комікс як нагадування, що електрика – це не іграшка);

Гулевич Владислава «Зроби своє селфі безпечним!» (актуальне застереження для тих, хто женеться за вдалими світлинами у загрозливих місцях).

Номінація «Яскравiсть» - Нестеренко Олег «Заборонено Фіксиком!» (нагадування про цінність власного життя).

Кращі роботи у середній віковій категорії:

Левіщенко Вероніка «Ангели і демони електробезпеки» (про правильні та помилкові моделі поведінки дітей);

Назарчук Назар «Комікс від Смішариків» (6 ситуацій, при яких слід викликати службу порятунку);

Кривенко Святослав «Порушення правил електробезпеки вбиває» (фотографії анімованих інсталяцій до правил безпечного користування електроприладами у ванній кімнаті).

Номінація «Яскравість» - Хаустова Марія «Не влізай!» (застережний плакат із зображенням 7 небезпечних ситуацій).

Номінація «Креативність» - Кривенко Благовіста «Небезпека» (колаж з використанням хмари - генератора слів).

Номінація «Кращий заклик» - Глоба Валерія («Безпека крутіша за розваги! Життя дорожче за лайки! Стiй, напруга!»).

Автори кращих робіт у молодшій віковій категорії:

Бурлака Поліна «Енергобджілка застерігає» (про дві групи правил безпечної поведінки – біля ліній електропередач та вдома);

Корольов Матвій «Не грайся поблизу!» (нагадування про те, що дітям не варто розважатися поблизу трансформаторних підстанцій);

Цуркан Влада «Загроза домашньому затишку» (навіть вдома на кухні слід бути обережним з електроприладами).

Номінація «Інфографіка» - Дурицька Вікторія «Мої знаки заборони» (зображення різних загрозливих для безпеки ситуацій).

Номінація «Кращий задум» - Коновальчук-Волковський Тихон «Чотири "не можна"» (бліц-малюнок про те, що не треба робити з розетками чи гірляндами).

Деякі автори про свої конкурсні роботи:

Зайцева Наіна, 14 років: «Моя робота недаремно про бешкетників-котиків, адже вони, як і діти, сприймають цей світ за простір для розваг та веселощів. Тож, якщо транслювати важливу інформацію саме для дітей, я вважаю, як найкраще для сприйняття візуалізувати її через домашніх тваринок. Тоді діти з зацікавленістю ознайомляться з інформацією плакату та швиденько ототожнять свою поведінку з поданою ситуацією».

Левіщенко Влада, 11 років: «Своєю роботою я хотіла показати, що у кожної людини в середині є вибір між добром і злом, але Янгол-охоронець завжди допоможе зробити безпечний та правильний вибір».

Кривенко Святослав, 10 років: «Мій плакат — це стоп-кадри з анімації про небезпеку контакту увімкненого до електромережі приладу з водою. Плакат призначено для дітей 6-10 років, яким ще важко зрозуміти абстрактні поняття та схематичні зображення. Тому герої плакату — іграшки, а така конкретна ситуація може трапитися з кожним. Користуватися ноутбуком у ванні і допомагати іншому треба обачно. Інакше звичайний день може обернутися трагедією. Вважаю, що за допомогою стоп-кадрів можна зробити цілу серію застережних плакатів про різні небезпечні ситуації, які будуть зрозумілі навіть малим дітям».