КМАН Київська Мала академія наук

Новий 2016-2017 навчальний рік розпочато…

Новий 2016-2017 навчальний рік розпочато… 16 вересня о 16-й годині актова зала Інституту післядипломної освіти (вул. Васильківська, 36,) Київського національного університету імені Тараса Шевченка вчергове була заповнена юними науковцями − учнями київських шкіл та їхніми наставниками – вчителями географії та батьками. Тут відбулася настановча сесія відділення наук про Землю Київської Малої академії наук.


Відкрила сесію завідувач відділення Зінаїда Олександрівна Курлова, яка тепло привітала присутніх, представила почесних гостей, підвела підсумки роботи за минулий навчальний рік та окреслила плани на наступний. Зінаїда Олександрівна розповіла про досягнення вихованців секцій відділення. Так, на III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ в напруженій боротьбі знань та інтелекту  наші дівчата Курсенко Юлія (секція геології, геохімії та мінералогії), Цілик Анастасія (секція метеорології та кліматології)  та Мінько Марина (секція гідрології) посіли треті місця. До Київського національного університету імені Тараса Шевченка на географічний факультет вступили троє випускників відділення наук про Землю Київської МАН.

Першим з вітальним словом виступив Ярослав Богданович Олійник – декан географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, професор, заслужений діяч науки і техніки України, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, член-кореспондент НАПН України, доктор економічних наук. Ярослав Богданович у своєму виступі  розповів про очолюваний ним факультет, шляхи його становлення та сучасний стан, співпрацю з відділенням наук про Землю як науковців факультету, так і наукового товариства студентів та аспірантів. Наприкінці свого виступу він запросив випускників відділення до славної родини географічного студентства.В’ячеслав Миколайович Ліпінський  голова Державного комітету України по гідрометеорології з 1993 по 2010 роки, заслужений природо охоронець України, Почесний працівник гідрометеослужби України − не тільки привітав усіх з початком нового навчального року, а й поділився своїми враженнями від роботи в складі журі на II етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ та участі в літній комплексній географічній практиці. Анастасія Іванівна Некряч проректор з наукової роботи, професор Київського міжнародного університету, доктор політичних наук  продовжила привітальні виступи.

Олександр Олександрович Косовець – директор Центральної геофізичної обсерваторії ДСНС України (ЦГО) побажав успіхів в навчанні та пообіцяв подальшу всебічну підтримку з боку ЦГО.До участі в настановчій сесії були запрошені гості із сусідньої Чернігівської області (Деснянської гімназії, що в Козелецькому районі Чернігівської області). Від них з вітальним словом виступив  директор гімназії Костянтин Євгенович Римарєв. Наприкінці його виступу було підписано угоду про співпрацю між Деснянською гімназією та Комунальним позашкільним навчальним закладом «Київська Мала академія наук учнівської молоді».

Добровольська Катерина – студентка І курсу географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, випускниця відділення наук про Землю привітала учнів  з початком нового навчального року, побажала успіхів у навчанні та розповіла про особливості навчання  на географічному факультеті КНУ.

З великим зацікавленням учасники сесії прослухали виступ  Цілик Анастасії – члена секції кліматології та метеорології Київської МАН, яка розповіла та продемонструвала слайди про першу літню наукову експедицію у м. Богуслав, що на Київщині.

На завершення сесії за вагому допомогу відділенню наук про Землю Київської Малої академії наук в організації та проведенні літньої наукової експедиції на території Богуславської експериментальної гідрометеорологічної бази були вручені подяки науковцям географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Довго не розходились після закінчення сесії учні, студенти, викладачі, інші гості – адже тем для спілкування було дуже багато.

Нехай же таким вдалим, як початок, буде і весь навчальний рік!