КМАН Київська Мала академія наук

Незабаром початок прийому учнівських робіт на ІІ (міський) етап конкурсу-захисту

Незабаром початок прийому учнівських робіт на ІІ (міський) етап конкурсу-захисту 20 грудня відбувся практичний семінар на тему «Особливості прийому робіт на ІІ (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України», у якому взяли участь методисти районних науково-методичних центрів та представники наукових товариств учнів – колективних членів Київської Малої академії наук учнівської молоді.


Методист відділу методичної роботи КМАНУМ Світлана Мудринич висвітлила актуальні питання  прийому робіт на ІІ (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України; детально розповіла про вимоги до оформлення конкурсної документації.

У рамках заходу також було проведено лекцію на тему «Впровадження академічної доброчесності», під час якої виступили Юлія Солодко та Марта Томахів, спеціалісти Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні Американських рад з міжнародної освіти. Вони надали пояснення академічної доброчесності, назвали різновиди плагіату, окреслили дану ситуацію в Україні, а також розповіли про Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP project).

Крім того, Марта Томахів презентувала програму для перевірки наукових робіт на унікальність, а також крок за кроком пояснила принципи її роботи.

«Нечесність в освіті негативно впливає на суспільство і на кожного окремого індивіда, адже створює систему, в якій неможливо досягнути успіху правдиво, а таке суспільство/країна не можуть бути успішними у довготривалій перспективі», – підкреслила Юлія Солодко.