КМАН Київська Мала академія наук

"Не тут і не в сі часи" (юні науковці вшанували пам'ять Марка Грушевського)

"Не тут і не в сі часи" (юні науковці вшанували пам'ять Марка Грушевського) 3 жовтня учні-члени секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» взяли участь у науковій конференції «Не тут і не в сі часи» до 75-ліття від дня мученицької смерті етнографа, правознавця, священика, єпископа УАПЦ Марка Федоровича Грушевського. Захід відбувся в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського.


Марко Грушевський зробив неоціненний внесок в українську педагогіку, етнографію, богослов’я. Він уклав двотомник «Дитина в звичаях і віруваннях українського народу», у якому зафіксовано багатовікові традиційні засади української народної педагогіки та дитячої етнографії.Марко Федорович був одним із засновників Української автокефальної церкви у Радянській Україні, він зазнав  переслідувань з боку влади, як і сотні тисяч представників української інтелігенції. 1930 року змушений зректися сану, та це не врятувало йому життя. Згідно з постановою Особливої трійки НКВС по Київській області від  9 серпня 1938 року його було страчено.

Перед учасниками конференції виступили з доповідями:- лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук Сергій Білоконь;- провідний науковий співробітник Історико-меморіального музею Михайла Грушевського Микола Кучеренко;-  завідувач   відділу   Інституту   української   археології      та     джерелознавства    ім.  М.С.Грушевського НАНУ, кандидат історичних наук Ігор Гирич та інші.В роботі конференції також взяли участь нащадки родини Грушевських – Елеонора Коваль, Олександра Костишина.

Учасники заходу оглянули виставку «Не тут і не в сі часи» з колекції Історико-меморіального музею Михайла Грушевського та приватної збірки Сергія Білоконя.