КМАН Київська Мала академія наук

Науково-практичний семінар для вчителів Печерського району міста Києва

Науково-практичний семінар для вчителів Печерського району міста Києва 30 листопада на базі Інституту держави та права імені В.М. Корецького НАН України відбувся науково-практичний семінар для вчителів історії і правознавства та відповідальних за роботу Малої академії наук у Печерському районі. Тема семінару – «Умови проведення ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України».


Завідувач відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук Васильєва Наталія Павлівна надала інформацію про нові напрямки роботи Київської МАН, розповіла про роботу секцій соціології, філософії (тематика, наукове керівництво) і секції правознавства. Ознайомила присутніх із термінами проведення, документацією та умовами конкурсу.



Науковий керівник секції правознавства, заслужений юрист України, професор, кандидат юридичних наук Усенко Ігор Борисович розповів про вимоги науковців-рецензентів до конкурсних робіт, проаналізував підсумки конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт 2010-2011 навчального року, недоліки у написанні дослідження, надав рекомендації щодо вибору тем дослідницької роботи, а також щодо системи підготовки до інтелектуальних змагань.



Завідувач відділення історії та географії Київської МАН Сивенко Софія Максимівна ознайомила присутніх із проблемами, які виникають у ході написання контрольних завдань з історії України, і надала рекомендації стосовно підготовки робіт до ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.



Науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України, кандидат історичних наук Зиневич Наталія Олексіївна, зробила аналіз захисту науково-дослідницьких робіт старшокласниками, висловила побажання членів журі майбутнім учасникам конкурсу-захисту.



Ця зустріч стала продовженням циклу науково-практичних семінарів, які проводяться Київською Малою академією наук. Вона була корисною як для педагогів, так і для науковців.



Після закінчення семінару для вчителів  учні шкіл міста – слухачі та члени Київської Малої академії наук отримали консультації науковців та керівників секцій МАН з нагальних питань стосовно їхніх дослідницьких робіт.