Наукові дослідження учнів секції астрономії та астрофізики Київської МАН

На заході були проведені:
Презентація вихованця секції Олексія Соколюка на тему “Мультихвильова катаклізмічної змінної зорі GAIA 2018awg”. Олексій цього року замовив спостережний час на двох космічних телескопах і отримав серію спостережень катаклізмічної зорі в рентгені та ультрафіолеті. Ці спостереження доповнюють тривалу серію спостережень в оптичному діапазоні, яка була отримана в обсерваторії в Лісниках. За матеріалами досліджень зараз готується стаття в англомовний астрономічний журнал.
Презентація Олександра Баранського на тему: “Проблеми кометної астрономії і міжнародні дослідницькі програми з участю учнів секції МАН”. Ми не лише вивчаємо астрономію теоретично, а й активно проводимо астрономічні спостереження, співпрацюємо з Minor Planet Center, з British Astronomical Association та низкою інших організацій. Учні секції часто в числі перших в світі спостерігають щойно відкриті комети й астероїди, підтверджують їх достовірність, встановлюють їх кометну чи астероїдну природу, обчислюють перші елементи орбіти та з’ясовують наскільки те чи інше космічне тіло потенційно небезпечне для Землі.
Презентація Олександри Лукіної на тему: “Астрометричні та фотометричні дослідження шести транснептунових об’єктів в Лісниках». Саша випускниця гуртка, нині студентка фізичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Працюючи над темою, здобула призові місця на всеукраїнських і міжнародних олімпіадах та конференціях, підготувала наукову статтю, яка вже прийнята до друку в журнал “Advances in Astronomy and Space Physics (Journal)”.
Конференція проходила з суворим дотриманням правил карантину.