КМАН Київська Мала академія наук

Настановча сесія відділення філософії та суспільствознавства

Настановча сесія відділення філософії та суспільствознавства 22 вересня в актовій залі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбулася знакова подія – настановча сесія відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді, яка зібрала разом учнів, батьків, педагогів, вище керівництво педагогічного університету, перших осіб української науки, почесних гостей. І дуже приємною несподіванкою стала участь у заході випускників МАН, які сьогодні стали студентами національних університетів.


Розпочалося урочисте дійство виконанням гімну України.

Із вітальним словом до майбутніх МАНівців звернувся Богдан Іванович Андрусишин, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних інститутів, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України,  академік Української академії історичних наук, академік Української академії політичних наук, академік Академії Вищої школи України. Він зазначив, наскільки зараз  важливим є долучення до дослідницької роботи кращого шкільного товариства, підтримка пізнавальних інтересів молодих науковців, розвиток їхнього інтелекту та спрямування юної енергії на досягнення нових обріїв майбутнього української науки.

Президент Малої академії наук України, член-кореспондент НАНУ, доктор фізико-математичних наук, професор Станіслав Олексійович Довгий також привітав юних дослідників. Він наголосив на тому, що однією із найважливіших умов успішного розвитку нашої держави є створення системи безперервного навчання обдарованої особистості. І запорукою успішної роботи такої системи є організація навчального процесу, який започатковує технологію пошуку обдарованих учнів та створює умови для розвитку їхнього природнього творчого потенціалу. Саме такою організацією є Київська Мала академія наук учнівської молоді, зокрема відділення філософії та суспільствознавства. Побажав успіхів та натхнення у наукових розвідках, досягнення нових вершин та здійснення мрій і бажань.

Далі учасників почесного зібрання привітали: Анатолій Володимирович Толстоухов, співголова наглядової ради Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, президент Міжнародної асоціації екологів університетів, академік Національної академії педагогічних наук, доктор філософських наук, професор, та Олена Володимирівна Биковська, директор Інституту економіки і права Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри позашкільної освіти, доктор педагогічних наук, професор. Вони підкреслили надзвичайно важливу роль Малої академії наук у навчанні та вихованні школярів, прищепленні їм поваги та любові до науково-дослідницької діяльності, наголосили, що загалом вершини, і зокрема наукові, підкоряються наполегливим, молодим, талановитим та працьовитим. А тому відданість своїй справі у майбутньому зазвичай стає запорукою великого успіху.

Атмосфера у залі панувала піднесена, дружня та щира, і тому власні вірші, які продекламував Анатолій Володимирович, знайшли відгук у серцях присутніх.Урочисто відбулося підписання угоди про науково-педагогічну співпрацю Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді».

 Директор Київської МАН Володимир Олексійович Васинюк привітав молодих науковців із початком нового навчального року та наголосив, що рік у рік  МАНівська сім’я стає більшою, адже кількість її вихованців постійно зростає, а з нею збільшується потяг до нових інноваційних можливостей, які, у свою чергу, спонукають до діяльності та сприяють розвитку позашкільних закладів. Цьогоріч Київська Мала академія наук в цілому і відділення філософії та суспільствознавства зокрема, прагнуть мати ще більше досягнень завдяки плідній співпраці з кожним вихованцем.З підсумками роботи відділення за 2013−2014 навчальний рік та планами на майбутнє виступила його завідувач – Тетяна Юріївна Кот. У своїй промові вона детально поінформувала присутніх про досягнення відділення, заплановані наукові та культурно-просвітницькі заходи, реалізацію цікавих проектів, запровадження нових програм, конференції, творчі зустрічі, конкурси та екскурсії. Завідувач поінформувала про розклад роботи наукових секцій та познайомила школярів з науковими керівниками секцій, ті запевнили у всеохопній допомозі щодо вибору теми науково-дослідницької роботи, сучасних форм та методів її презентації та радо запросили до зустрічі та більш детального обговорення усіх питань після завершення свята.Приємним сюрпризом для усіх присутніх стали виступи вчорашніх МАНівців, учасників та переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ: Івана Попченка, який сьогодні є студентом першого курсу Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, та Юлії Нестерчук – студентки факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вони з радістю поділилися своїм досвідом та сьогоднішніми здобутками, подякували Київській Малій академії наук, педагогам та викладачам, які допомогли їм зорієнтуватись у колі своїх інтересів та визначитись із майбутньою професією.Іще одне вітання отримали присутні від Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в особі начальника наукового відділу міжнародного співробітництва  та протоколу Катерини Володимирівни Єгорової. Київська МАН та НКПІКЗ мають дуже плідні та довготривалі стосунки. Проекти, конференції, круглі столи, засідання  та екскурсії – це тільки невеличка частинка співпраці. МАНівці активно беруть участь у проекті «Вивчаємо Києво-Печерську лавру разом», в рамках якого відбулася чергова юнацька наукова конференція у квітні 2014 року. Наступним етапом співпраці стало започаткування нового міжнародного науково-просвітницького проекту, що буде ґрунтуватись на співпраці із міжнародними організаціями, дипломатичними представництвами та ЮНЕСКО.Урочистості добігли кінця, попереду напружений, цікавий, наукоємний навчальний рік!Бажаємо юним дослідникам успіхів та нових досягнень!