КМАН Київська Мала академія наук

Настановча сесія відділення філософії та суспільствознавства 2016-2017 н.р.

Настановча сесія відділення філософії та суспільствознавства 2016-2017 н.р. 8 вересня у конференц-залі Київського міського будинку учителя відбулася урочиста подія – настановча сесія відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді. Зібрались учні, батьки, педагоги, перші особи української науки, почесні гості. Приємною несподіванкою для всіх стало долучення до участі у нашому заході випускниць Київської МАН, переможниць ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ, які сьогодні є студентками національних університетів.


Із вітальним словом до майбутніх МАНівців звернувся директор КПНЗ «КМАНУМ» – Володимир Олексійович Васинюк, який наголосив, що рік у рік  МАНівська сім’я стає більшою, адже кількість її вихованців постійно зростає, а з нею збільшується потяг до нових інноваційних можливостей, що в свою чергу сприяють та спонукають до діяльності у позашкільних закладах з метою власного розвитку.Володимир Олексійович зазначив, що відділення філософії та суспільствознавства є знаковим у системі Київської Малої академії наук учнівської молоді і організація навчального процесу у ньому побудована на засадах системи безперервного навчання обдарованої особистості та створенні умов для розвитку її природнього творчого потенціалу. Побажав успіхів та натхнення у наукових розвідках, досягнення нових вершин та здійснення мрій і бажань.

Модератор зустрічі, завідувач відділу навчальної роботи, керівник секції педагогіки Лариса Яківна Карчина привітала юних дослідників із початком нового навчального року та зазначила, наскільки зараз  важливим є долучення до дослідницької роботи кращого шкільного товариства, підтримка прагнень молодих науковців, розвиток інтелекту та спрямування енергії юних на досягнення нових обріїв майбутнього української науки.

Лариса Яківна також розповіла про Всеукраїнський культурно-освітній проект, присвячений 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського  «Михайло Грушевський: минуле й сьогочасне».Ми дуже пізно відкрили М. Грушевського і як історика, і як політичного діяча. Забулася мудра  латинська  приказка: «Історія – вчителька життя». Грушевського  порівнюють  з  феніксом, що відродився з попелу  після  десятиліття  заборон, перекручень, фальсифікацій.Вчений світового рівня, творча спадщина якого вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, фундаментальністю, Михайло Грушевський належав до тих видатних особистостей, які сповна пізнали велич й насолоду тріумфу і гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірним ідеям свого життя. Радо запрошуємо учнів та молодь усіх вікових категорій, усіх небайдужих до участі у проекті!

Привітали  почесне  зібрання: Олена Володимирівна  Биковська – ректор Інституту  екології  економіки  і права,  завідувач  кафедри позашкільної освіти  Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор; Оксана Олександрівна Драч – професор  кафедри  всесвітньої  історії  Київського  університету  імені  Бориса Грінченка,  доктор  історичних  наук;               Олег   Сергійович   Кисельов  –  учений   секретар   Інституту   філософії   імені    Г.С. Сковороди  НАН України, кандидат філософських наук, голова журі секції релігієзнавства ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ; Руслан Геннадійович Песцов – кандидат юридичних наук, доцент кафедри галузевих юридичних дисциплін факультету політології та права НПУ імені М.П. Драгоманова, голова  журі  секції  правознавства  ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ; Тетяна Василівна Запорожець – кандидат філософських наук, доцент кафедри управлінських технологій Університету економіки та права «КРОК», голова журі секції соціології ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ; наш добрий друг і партнер Людмила Петрівна Сумбаєва – директор Коледжу економіки, права та інформаційних технології Університету економіки та права «КРОК».

Доповідачі підкреслили надзвичайно важливу роль Київської Малої академії наук у навчанні та вихованні школярів, прищепленні їм поваги та любові до науково-дослідницької діяльності, наголосили, що загалом вершини, і зокрема наукові, підкоряються наполегливим, молодим, талановитим та працьовитим. А тому відданість своїй справі у майбутньому зазвичай стає запорукою великого успіху.

Приємним сюрпризом для усіх присутніх стали виступи наших вчорашніх МАНівок, випускниць – переможниць ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ. В сьогоднішній студентці вже ІІ курсу фінансово-економічного факультету КНЕУ ім. В. Гетьмана Дубовій Юлії зовсім не впізнати ту схвильовану дівчинку, якою колись вона прийшла на навчання у секцію педагогіки. У своєму виступі Юля згадала, як починалось її МАНівське життя, про перші виступи та доповіді, та подякувала своєму керівникові секції Ларисі Яківні Карчиній.

Виступ Шнайдер Влади, студентки І курсу Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, був не менш емоційним.

Загалом, дівчата із радістю поділились своїм досвідом та сьогоднішніми здобутками, розповіли про свої науково-дослідницькі роботи, зауваживши про надзвичайну важливість навчання у Київській Малій академії наук, що не просто дало їм змогу поглибити свої знання, але й допомогло втілити в життя мрію – вступити до омріяних вузів. Подякували Київській Малій академії наук, педагогам та викладачам, які допомогли зорієнтуватись у колі своїх інтересів та визначитись із майбутньою професією.

З підсумками роботи відділення за 2014−2015 навчальний рік та планами на майбутнє виступила його завідувач – Тетяна Юріївна Кот. У своїй промові, що супроводжувалася мультимедійною презентацією,  вона детально поінформувала про досягнення відділення, заплановані наукові та культурно-просвітницькі заходи, реалізацію цікавих проектів, запровадження нових програм, конференції, творчі зустрічі, конкурси та екскурсії. Тетяна Юріївна підкреслила, що  прагнення молодого покоління до нових звершень  досягається особистими кроками та плідною співпрацею керівників секцій відділення із кожним вихованцем.

Далі завідувач поінформувала школярів про розклад роботи наукових секцій та познайомила із їхніми керівниками, які запевнили у всеохопній допомозі щодо вибору теми науково-дослідницької роботи, умов проведення конкурсу-захисту та його складових, сучасних форм та методів її презентації та радо запросили до зустрічі й більш детального обговорення усіх питань після завершення свята.  

Урочистості добігли кінця, попереду новий напружений, цікавий, наукоємний навчальний рік!Успіхів, вам, юні дослідники, нових починань та досягнень!