Настановча сесія відділення екології та аграрних наук – 2018

З вітальним словом виступив заступник директора Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, академік НАН України Сергій Олексійович Костерін, який поділився своїм досвідом навчання у МАН, адже сам колись писав у її стінах свою науково-дослідницьку роботу. Сергій Олексійович побажав майбутнім науковцям успіхів та запросив робити свої наукові дослідження на базі Інституту.
До привітань приєдналися наші почесні гості:
Білик Жанна Іванівна – кандидат біологічних наук, доцент кафедри медико-біологічних та валеологічних основ збереження життя та здоров’я НПУ ім. М.П. Драгоманова;
Машков Олег Альбертович – професор, доктор технічних наук, проректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України;
Сидоренко Ірина Володимирівна – кандидат ветеринарних наук, провідний біолог відділу інформаційно-просвітницької роботи Київського зоологічного парку загально-державного значення.
Учені у своїх виступах висвітлили питання глобальної зміни клімату, розвитку екологічної науки та надихнули аудиторію новими темами дослідів та експериментів.
Вчорашні МАНівці, переможці III етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, сьогодні стали вже першокурсниками престижних університетів нашої країни. Це Могільницький Андрій, Демидова Валерія, Сокульська Марія. Вони розповіли майбутнім МАНівцям про те, яку роль відіграла Мала академія наук в їхньому житті, чого вони навчилися, через які перешкоди довелося пройти та чого вони досягли в результаті.
Своїм досвідом роботи в Київській МАН поділилися випускники нашого відділення минулих років: Гончаренко Артем, Гринюк Андрій, Нікітіна Анастасія. Власними дослідженнями вони довели, що не обов’язково розглядати тему своєї роботи лише з одного боку (вона можете бути багатовекторною), що навіть якщо проведені дослідження в майбутньому не відіграли роль у професійному самовизначенні, але в ході експериментів сприяли внеску в науку, то робота під патронатом МАН надає можливість втілити проекти «з паперу у реальність».
Яскравим прикладом втілення практичної частини наукової роботи у життя є проект дійсного члена МАН Деребери Світлани. Юна вихованка секції ботаніки нашого відділення, досліджуючи сукулентні рослини разом зі своїм науковим керівником, створила фітокартину, яка має на меті економію площі рідної школи Світлани.
Керівник секціїлісознавства, агрономії, охорони довкілля та раціонального природокористування Мегалінська Ганна Петрівна та керівник секції екології Назаренко Володимир Іванович розповіли про перспективи та тонкощінавчання, досягнення, які повністю розкривають науковий потенціал дітей, а також дають той багаж знань, який допомагає їм вступити до найпрестижніших вишів не лише в нашій країні, а і за кордоном,та заохотили учнів приходити навчатися у Київську МАН і проводити свої дослідження, побажали творчих злетів, терпіння та великих перемог.
Розвиваймося та міняймо світ разом! Хай щастить!