КМАН Київська Мала академія наук

Лекторій «Передові рубежі біології» у новому форматі

Лекторій «Передові рубежі біології» у новому форматі 11 березня у Відділенні Екології та аграрних наук, в рамках щомісячного лекторію «Передові рубежі біології», була представлена цікава розповідь «Антибіотики та антибіотикорезистентність або чому антимікробні препарати не працюватимуть в майбутньому?». Назарій Лавровський, госпітальний провізор Відділу оцінки ризиків та інфекційного контролю НДСЛ «Охматдит», член ГО «Інфекційний контроль в Україні», розповів МАНівцям про одну із найбільших проблем людства, від якої не сховатися навіть на Марсі.

Для тих, хто не зміг попасти на наш захід, як і обіцяли, пропонуємо відео-версію зустрічі. Сподіваємося, що й надалі ми сможемо працювати у такому неймовірному форматі, який забеспечив  науковий співробітник Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України  Ігор Панас.

У першій частині лекції ми дізнаємося про:

- історію винайдення антибіотиків,

 

- чому антибіотики та антимікробні препарати не одне й те саме,

 

- як працюють антибіотики,

 

- як розвивається антибіотикорезистентність,

 

- хто в цьому винен та як людству з цим жити далі?
У другій частині висвітлено:

- механізми набуття бактеріями антибіотикорезистентності,

 

- цікаві досліди науковців у сфері вірусології та бактеріології,

 

- що кожен з нас може зробити, щоб залишатися здоровим

 

- як залишити трохи дієвих антибіотиків нашим нащадкам.
Дякуємо Назарію Лавровському за неймовірно насичену і цікаву лекцію, Ігорю Панасу, що професійно відзняв та змонтував відео-запис заходу та Володимиру Івановичу Назаренко за прекрасну організацію лекторія.