КМАН Київська Мала академія наук

Лекція на тему «Наука є міжнародною: міжнародні наукові табори XLAB»

Лекція на тему «Наука є міжнародною: міжнародні наукові табори XLAB» 14 травня 2012 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулась лекція Єви-Марії Неер – ученої-біофізика, директора XLAB (експериментальна лабораторія для молоді, м. Геттінген, Німеччина). На лекції були присутні викладачі, аспіранти, студенти вищих навчальних закладів, члени секцій відділення хімії та біології, відділення екології та аграрних наук Київської Малої академії наук учнівської молоді, учні шкіл міста. У лекції на тему «Наука є міжнародною: міжнародні наукові табори XLAB» були висвітлені основна мета і перспективи XLAB .
Єва-Марія Неер розповіла, що метою створення експериментальної лабораторії XLAB є поглиблення зв’язків між науковими дослідженнями та шкільним навчанням, надання змоги учням працювати в умовах, максимально наближених до експериментальних, забезпечення зв'язку школи та університету. В лабораторії учні можуть виконувати експерименти та слухати курси з біології, хімії, медицини, фізики та інформатики.Робота в експериментальній лабораторії XLAB  ґрунтується на таких засадах:
  1. Професіоналізм.


  2. Інтенсивність роботи.


  3. Міждисциплінарний підхід.


  4. Міжнародна співпраця.В експериментальній лабораторії XLAB мають змогу навчатися діти з усього світу, адже основними критеріями відбору для роботи є вмотивованість, зацікавленість наукою і розвинуті навички, а також здатність дотримуватися основних вимог. Ними є: точність у проведенні експерименту, перевірка правильності виконання експерименту, зосередженість та витривалість.

Робота з новітнім обладнанням у лабораторіях фізики, хімії, молекулярної біології, нейрофізіології, анатомічних кабінетах, проведення унікальних дослідів, спілкування з науковцями світового рівня та однодумцями з різних країн світу, цікаві екскурсії чекають юних дослідників у XLAB !

Інформація про XLAB зацікавила дорослу і юнацьку аудиторію та спонукала присутніх до діалогу.