КМАН Київська Мала академія наук

Київські МАНівці відвідали ДП «Антонов»

Київські МАНівці відвідали ДП «Антонов» Як тільки завершився ІІ (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ, відразу ж, а саме 3 квітня, поновив свою діяльність проект «ТеоПракт» − спільна діяльність Київської Малої академії наук учнівської молоді та команди «Майбутні професіонали» ТОВ «ТЕХПОТЕХ». Цього разу в полі зору представників талановитої київської молоді опинилося унікальне ДП «Антонов», історія якого нараховує більше 60-ти років і яке донині залишається одним з небагатьох українських підприємств, що реалізують повний цикл створення авіатехніки.


Розпочалася оглядова  екскурсія з розповіді головного інженера  ДП «АНТОНОВ» про поетапне  створення сучасного літального апарата  –  від    передпроектних наукових досліджень та комп’ютерного моделювання до складання, випробувань, сертифікації, серійного виробництва й післяпродажного обслуговування. Наприкінці  надзвичайно пізнавальної розповіді провідного співробітника заводу «АНТОНОВ»  вихованці КМАН зазирнули до основних робочих підрозділів підприємства,  детально ознайомилися зі складним та  багатогранним процесом  створення  перлин українського авіабудівництва.





Юні дослідникина власні очі побачили: дослідно-конструкторське бюро з проектування, перспективних і експериментальних досліджень; відділ сертифікації, супроводу серійного виробництва й експлуатації; ознайомилися з дослідним виробництвом, основним завданням якого є виготовлення експериментальних зразків авіаційної техніки; побували на льотно-випробувальній  базі, призначеній для проведення льотних випробувань, удосконалення й сертифікації літаків, а також для навчання елітного й технічного персоналу та провідних спеціалістів з різних авіапроектів.



Окрім того, що юні МАНівці взяли участь у пізнавальної екскурсії, вони ще й поспілкувалися із кваліфікованим спеціалістом відділу кадрів, який розповів, що сьогодні на підприємстві працює більше 12 000 співробітників − представників 198-ми професій  і спеціальностей, повний штат конструкторів і вчених, які здійснюють розробки  за  35-ма науковими напрямками, в тому числі таких, як аеродинаміка й міцність літальних апаратів, механіка, гідравліка, теплотехніка, авіоніка, матеріалознавство. Учні отримали корисну та змістовну інформацію  про специфіку авіаційної галузі, особливі вимоги до формування персоналу,  ВУЗи України,  де здійснюється  навчання та підготовка високопрофесійних кадрів  з літакобудування.





Вихованці КМАН iз захопленням слухали розповідь екскурсовода, ставили запитання, занотовували вiдповiдi, щоб у подальшому використати важливі факти при написанні власних науково-дослiдницьких робіт. Особливої уваги слухачів КМАН привернули  питання забезпечення системи електропостачання  й електрозабезпечення для керування  літаком та здійснення  зв'язку із наземними диспетчерськими пунктами. Та найбільше враження справило на всіх екскурсантів комп'ютерне моделювання лiтакiв, а деякiз присутніх виявили бажання самостійно змоделювати аеродинамiку крила лiтака та написати про переваги такого моделювання у своїй науковiй роботi.



Усі екскурсанти – слухачі Київської МАН, керівники, що їх супроводжували, та представники проекту «ТеоПракт» висловлюють щиру



ПОДЯКУ



адміністрації та співробітникам ДП «Антонов»



за надзвичайно змістовну та цікаву екскурсію



і сподіваються на подальшу співпрацю!!!