КМАН Київська Мала академія наук

Круглий стіл «Мовні маніпуляції та засоби протидії»

Круглий стіл «Мовні маніпуляції та засоби протидії» Школярі навчальних закладів столиці вихованці відділення української філології та мистецтвознавства Київської МАН в рамках співпраці з Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка 8 листопада були запрошені до участі у круглому столі «Мовні маніпуляції та засоби протидії», що відбувся у межах Міжнародної наукової конференції «Мова як світ світів. Граматика і поетика текстових структур».

Цього разу його провели у форматі лінгвістичного клубу «Змовники», яким керує доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук Оксана Мацько. Основним спікером на засіданні круглого столу був доцент, кандидат філологічних наук Олександр Бондаренко, котрий є дослідником маніпулятивних технологій вербального характеру. Олександр Бондаренко, спираючись на дослідження всесвітньовідомого вченого Наома Хомського та власні наукові розробки, розповів про 17 найпопулярніших маніпулятивних технологій, зокрема комерційні, політичні, масові маніпуляції та інші.

Наприкінці доповідач дав кілька поряд, як захищатися від маніпулятивного впливу на свідомість:

- Не читайте інформацію, щойно прокинувшись!

- Обмежте користування соцмережами до певного відсотка.

- Вимкніть усі сповіщення та підписки на новини.

- Ігноруйте всілякі тести, вікторини, опитування: це механізм вивчення вас, що згодом може спровокувати маніпуляцію.

- Не бійтеся проґавити щось важливе, бо справді важливе дійде до вас. Інше – зайве, метушня.

Відбулося жваве обговорення змісту доповіді, спікеру було поставлено чимало запитань, на які, однак, в рамках такого обмеженого часу неможливо дати повну відповідь, тому вирішено, що така актуальна розмова про мовні маніпуляції буде ще неодноразово продовжена. Отже, далі буде...