КМАН Київська Мала академія наук

Конкурс-захист в секції Електроніки та приладобудування!

Конкурс-захист в секції Електроніки та приладобудування! 18 лютого на ІІ етапі Всеукраїнського Конкурсу-захисту 2021 у відділенні технічних наук Київської МАН розпочала свою роботу секція Електроніка та приладобудування!

Постерний захист 2021:

Володимир Візітів, учень 11-го класу гімназії № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов, представив дослідження «Тривимірне відображення внутрішньої будови об’єкту за тепловим випромінюванням його складових».

Софія Палова, учениця 11-го класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», захищала проєкт «Віртуальна лабораторія екологічного моніторингу».

Андрій Демченко, учень 10-го класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», представив на розсуд роботу «Smart Pot - автоматизована система підтримки мікроклімату при вирощуванні рослин на базі stm32».

Марія Молебна, учениця 10-го класу гімназії № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов, розповіла про «Дослідження спектральної мікроскопічної оксиметрії крові».

Катерина Понько, учениця 10-го класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», зацікавила всіх проєктом «Мобільна система моніторингу лісу».

Анастасія Щербань, учениця 10-го класу гімназії біотехнології №177, провела «Дослідження особливостей очистки медичних інструментів за допомогою ультразвуку».

Аліна Вороніна, учениця 9-го класу Гімназії НПУ імені М. П. Драгоманова, здивувала нас практичним застосуванням ідеї «Безконтактна система керування ліфтами "Стоп Covid-19"».

Данило Куницький, учень 9-го класу гімназії № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов, доповів про «Створення автоматичної станції зволоження ґрунту для рослин за допомогою STEM освіти».

Платон Большаков, учень 8-го класу Київського ліцею «ЕКО» №198, розповів про ідею «Робот-Дезінфектор» та її втілення.

Денис Єрмоленко, учень 8-го класу ліцею № 142, демонстрував «Дослідження кавітаційної стійкості матеріалів (на приклад алюмінієвої фольги)».

А його брат Максим Єрмоленко, теж учень 8-го класу ліцею № 142, захоплений роботою «Дослідження залежності потужності ультразвукових хвиль від відстані до джерела ультразвуку й їхній вплив на людину».

Втілення цікавих ідей, захопливі експерименти, успішний захист дослідницьких робіт став можливий завдяки підтримці юних науковців з боку батьків, наукових і педагогічних керівників. Вдячні їм! Приємно бачити стільки талановитих школярів в секції Електроніка та приладобудування відділення технічних наук Київської МАН!

 

На ІІ етапі Всеукраїнського Конкурсу-захисту 2021 оцінює талановиту молодь не менш талановите журі!


 

В ці наповнені подіями дні з нами співпрацюють, оцінюють дослідницькі роботи та доповіді на захистах, надають поради та ставлять запитання учням  досвідчені, позитивно налаштовані науковці і викладачі:

Голова журі - Юлія Сергіївна Ямненко, завідувачка кафедри Електронних пристроїв та систем Факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського, докторка технічних наук, професорка;

Петро Олексійович Яганов, доцент кафедри Конструювання електронно-обчислювальної апаратури Факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук;

Сергій Анатолійович Найда, завідувач кафедри Акустичних та мультимедійних електронних систем Факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського, доктор технічних наук, професор;

Дмитро Анатолійович Миколаєць, доцент кафедри Електронних пристроїв та систем Факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук, доцент.

Технічну підтримку здійснює Михайло Сергійович Блощицин, доцент кафедри Лазерної техніки та фізико-технічних технологій Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук.

Спостерігає за дотриманням умов проведення Конкурсу Ганна Володимирівна Сарибога - секретарка журі, керівниця секції Smart-технологій, мікроконтролерів та роботизованих систем КПНЗ «Київська  Мала академія наук учнівської молоді», старша викладачка кафедри Електронних пристроїв та систем Факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського, керівниця Навчально-наукового Центру "Noosphere Engineering School KPI".

Висловлюємо особисту подяку кожному з них та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!!!


 

19 лютого відбулась наукова конференція і спілкування учнів з журі секції.


 

На початку наукової конференції учасників конкурсу привітала завідувачка відділення Станіслава Станіславівна Ігнатова й побажала всім якісного інтернету, гарного настрою, впевненості в собі. Вона підкреслила, що активна участь у науковій дискусії може додати конкурсантам додаткових балів, а також представила членів журі з Факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського

Учні 8-11 класів виступили перед членами журі з цікавими, змістовними доповідями, які супроводжувались якісно оформленими презентаціями. Деякі конкурсанти отримали свій перший в житті досвід успішного виступу на науково-технічній конференції онлайн. Представлені проєкти викликали не аби якій інтерес учнів та безліч запитань. Перший дотик до справжньої науки дав школярам можливість отримати навички ведення наукової дискусії, зовнішній погляд на результати свого дослідження та поштовх до подальших експериментів!

 Презентації оцінювались за такими критеріями:

1)Актуальність теми дослідження;

2) Чіткість, логічність і послідовність викладення матеріалу;

3) Критичний аналіз досліджуваної проблеми зі зазначенням особистого внеску учасника в її вирішенні;

4) Самостійність, оригінальність і доказовість суджень;

5) Культура мовлення, вільне володіння матеріалом, доступність та оригінальність подання інформації, кваліфіковане ведення дискусії (вичерпність відповідей і змістовність, наукова коректність поставлених запитань).

Наприкінці наукової конференції журі подякувало всім конкурсантам за цікаві ідеї та змістовні доповіді, побажали учням успішного продовження досліджень та експериментів, не зважаючи на складнощі на науковому шляху, порадили виходити за рамки звичайного, постійно покращувати свої презентаційні навички, вчитися доводити свою точку зору, розвивати впевненість у собі та своєї справі!

Голова журі Юлія Сергіївна Ямненко, завідувачка кафедри Електронних пристроїв та систем, висловила подяку всім учасникам, побажала успіхів, порадила юним науковцям взяти участь в Міжнародній конференції молодих вчених "Електроніка-2021", подати доповіді на публікацію. Підкреслила: "Ви всі великі молодці!»

Петро Олексійович Яганов, доцент кафедри Конструювання електронно-обчислювальної апаратури, подякував учасникам, запросив завітати на Факультет електроніки, розповів про відкриту лабораторію Лампа, побажав отримувати задоволення від своєї діяльності та не зупинятися на досягнутому.

Сергій Анатолійович Найда, завідувач кафедри Акустичних та мультимедійних електронних систем, висловився так: «Молодці, цікаві ідеї, багато неочікуваних експериментів і досліджень, головне, не кидайте свої роботи та продовжуйте наукову діяльність, не зважаючи на результати цього конкурсу».

Дмитро Анатолійович Миколаєць, доцент кафедри Електронних пристроїв та систем, сказав: «Ви - одні з найкращих учнів Києва, подали до секції різні, цікаві роботи, потрібно йти далі, розвивати проєкти, ставити нові експерименти».

Завідувачка відділення технічних наук Станіслава Станіславівна Ігнатова підсумувала: "Дуже приємно, що ця секція наповнена, я в захваті від ваших проєктів та презентацій. Всі конкурсанти вже є переможцями! Вітаю вас з позитивним досвідом участі у Конкурсі! Бажаю вам енергії, творчого натхнення та наполегливої праці для того, щоб у майбутньому мати ще кращі результати! Приходьте у відділення Технічних наук на екскурсії, вебінари, форуми. До зустрічі на заходах Київської МАН!"

Ми висловлюємо подяку батькам учнів, педагогічним і науковим керівникам за виховання таких допитливих юнаків та дівчат!

 

Бажаємо юним науковцям у майбутньому досягти бажаних результатів своєї діяльності!


 

Підсумковий протокол буде оприлюднено через декілька днів на сторінці Конкурс-Захист.