Компанія Corning розробила гнучке скло, яке можна намотувати у рулони

Раніше у цій компанії виробляли скло, нарізаючи його на шматки, які за розміром підходять для випуску дисплеїв і телевізорів. Для більш тонкого матеріалу той же техпроцес не підходить − занадто дорогим виходить продукт. І пан Отт розробив з колегами лінію, яка виробляє Willow смугами довжиною у три футбольні поля, причому кожна смуга змотується у рулон і в такому вигляді постачається замовникові. Метод, зрозуміло, більш економний: устаткування не витрачає часу на різання, не витрачається і саме скло.
Тепер комплектувальники електроніки, напевно, будуть отримувати скло в рулонах.
У цілому процес виглядає саме так: коли ємність зі склом переповнена, воно стікає по краях і твердне внизу. Террі Отт зміг правильно вибрати точку, у якій ще не до кінця застигле скло замість нарізки починають змотувати, і тільки тоді намотка (наскільки б дивно це не звучало стосовно скла) виявилася відносно простою і швидкою справою.
Яким би гнучким не здавався цей прозорий матеріал, це не пластик, а справжнісіньке скло.
Краї скляної стрічки при намотуванні захищаються спеціальними пластиковими смужками, що запобігають ушкодженням. «Крім можливості виготовлення власне скла за рулонною технологією, у перспективі новий матеріал, − міркує технолог, − може дозволити реалізувати за тією ж методикою і збірку дисплеїв (набагато швидше, ніж це робиться сьогодні, коли маніпуляції проводяться з окремими заготовками). Ба більше − консультації з партнерами з приводу можливого переоснащення їхніх виробничих ліній показали, що все це реально, якщо, звичайно, Corning Willow буде успішним».
Перші пристрої, у яких використане нове гнучке скло в екранах, повинні з'явитися вже у 2013 році.