КМАН Київська Мала академія наук

Інноваційні методи для молекулярно-генетичного аналізу сортів рослин

Інноваційні методи для молекулярно-генетичного аналізу сортів рослин


5 грудня у конференц-залі готелю «Либідь» відбувся семінар «Інноваційні методи для молекулярно-генетичного аналізу сортів рослин. ПЛР, CRISPR-CAS9, секвенування, цитофлуориметрія, кваліфікаційна експертиза», який організовано BioLabTech за експертного партнерства Українського інституту експертизи сортів рослин. Участь у семінарі взяла керівник секції загальної біології відділення хімії та біології Київської МАН Церковняк Лариса Сергіївна разом зі своїми вихованцями.

Відвідавши цей семінар, учасники дізнались про сучасні швидкі та надзвичайно точні молекулярні методи ідентифікації та типування сортів рослин, перевірки насіння на сортову чистоту та плоїдність, законодавчі аспекти та стандартизовані методики експертної оцінки сортів рослин. Крім того, вихованці секції познайомились з новітніми технологіями з редагування генома рослин та абсолютним кількісним аналізом генетичних змін. Особливо цінною була ця подія для вихованки секції загальної біології Маргарити Хомякової, яка пише науково-дослідницьку роботу з генетики. Дівчина мала нагоду прослухати доповіді визначних науковців та отримати від них консультації стосовно її майбутньої наукової роботи.

Програма заходу включала такі лекції та доповіді:

1. Присяжнюк Лариса Михайлівна, в. о. зав. відділу – зав. лабораторії УІЕСР

- Молекулярно-біологічні методи диференціації, ідентифікації та типування сортів рослин: застосування міжнародних методик та ДСТУ, наукові розробки.

- Лабораторні дослідження з кваліфікаційної експертизи сортів рослин: показники якості сортів рослин, які визначаються в рамках кваліфікаційної експертизи сортів рослин.

2. Драгущенко Олена, фахівець з продукції напрямку агрогеноміка ТОВ БіоЛабТех ЛТД

- Визначення сортової чистоти молекулярно-генетичними методами за допомогою систем для ПЛР та капілярного секвенування Thermo Fisher Scientific.

- Цифрова ПЛР – інноваційний підхід до абсолютного кількісного аналізу ГМО з системою QuantStudio 3D від Thermo Fisher Scientific.

3.Гринів Світлана Миколаївна, завідувач відділу експертизи на відмінність, однорідність та стабільність УІЕСР

- Основні аспекти кваліфікаційної експертизи сортів рослин: наукові, методичні, юридичні.

4. Зуєва Ольга, фахівець з продукції напрямку клітинна біологія та біотехнологія ТОВ БіоЛабТех ЛТД

- Застосування приладу для проточної цитофлуориметрії Attune NxT від Themo Fisher Scientific для визначення плоїдності рослин.

5. Діхтяр Ірина Олександрівна, старший науковий співробітник відділу лабораторних досліджень з кваліфікаційної експертизи сортів рослин

- Основні принципи організації акредитованої лабораторії за вимогами ДСТУ 17025-2017

Бажаємо юним науковцям нових творчих пошуків і здобутків, невичерпної енергії, наснаги та вагомих успіхів і перемог на цьому надзвичайно цікавому шляху.

Хай ніколи не згасають ваші прагнення до нових знань, хай завжди вас супроводжує натхнення!