«Інноваційні досягнення у регенеративній медицині»

У матеріалі було висвітлено походження та особливості стовбурових клітин людини, методи створення стовбуровоклітинних ліній і перспективи їх застосування для терапії ряду патологічних станів. Зокрема, було описано 5 основних шляхів створення клітинних ліній, а саме, виділення клітин внутрішньоклітинної маси бластоцисти, перенесення ядра соматичної клітини в енуклейовану яйцеклітину, вилучення бластомера, партеногенетична активація ооцита та репрограмування соматичних клітин шляхом індукції в них генів ембріогенезу. У доповіді було також представлено оригінальний спосіб репрограмування фібробластів миші із застосуванням системи транспозонів Sleeping Beauty.
Як завжди, лекторій відкрив ректор Університету юних біохіміків, директор Інституту біохімії, президент Українського біохімічного товариства, академік С.В. Комісаренко. Потім слово взяв проректор з наукової роботи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України, професор О.А. Машков.
Він коротко охарактеризував екологічний стан України, наукові та науково-прикладні програми Академії та запросив учнівську молодь до активної співпраці через членство у секції екології відділення екології та аграрних наук КМАН, яка проводить свою діяльність на базі Академії післядипломної освіти та управління.