КМАН Київська Мала академія наук

«Інноваційні досягнення у регенеративній медицині»

«Інноваційні досягнення у регенеративній медицині» Саме так називалася лекція в рамках лекторію «Передові рубежі біології» Університету юних біохіміків, яку 9 жовтня заслухали члени Київської Малої академії наук учнівської молоді, школярі, студенти, молоді науковці. Упродовж години чисельна аудиторія із захопленням сприймала цікаву і дещо складну інформацію, яка звучала в конференц-залі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України. Адже лекція завідувача кафедри лабораторної діагностики біологічних систем Національного університету «Києво-Могилянська академія», професора, доктора медичних наук Надії Михайлівни БІЛЬКО була присвячена інноваційним досягненням у регенеративній медицині науковців Національного університету «Києво-Могилянська академія» спільно з їхніми колегами з Інституту нейрофізіології Кельнського університету.
У матеріалі було висвітлено походження та особливості стовбурових клітин людини, методи створення стовбуровоклітинних ліній і перспективи їх застосування для терапії ряду патологічних станів. Зокрема, було описано 5 основних шляхів створення клітинних ліній, а саме, виділення клітин внутрішньоклітинної маси бластоцисти, перенесення ядра соматичної клітини  в енуклейовану яйцеклітину, вилучення бластомера, партеногенетична активація ооцита та репрограмування соматичних клітин шляхом індукції в них генів ембріогенезу. У доповіді було також представлено оригінальний спосіб репрограмування фібробластів миші із застосуванням системи транспозонів Sleeping Beauty.

Як   завжди,   лекторій    відкрив    ректор   Університету    юних    біохіміків,    директор    Інституту    біохімії,   президент   Українського   біохімічного   товариства,   академік   С.В. Комісаренко. Потім слово взяв проректор з наукової роботи Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України, професор О.А. Машков.

Він коротко охарактеризував екологічний стан  України, наукові та науково-прикладні програми Академії та запросив учнівську молодь до активної співпраці через членство у секції екології відділення екології та аграрних наук КМАН, яка проводить свою діяльність на базі Академії післядипломної освіти та управління.