КМАН Київська Мала академія наук

ІІ Форум нової освіти

ІІ Форум нової освіти 6 квітня учні-члени відділення філософії та суспільствознавства КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» взяли участь у ІІ Форумі нової освіти, який відбувся у Мистецькому Арсеналі в рамках III Інтерактивного освітнього фестивалю «Арсенал Ідей». За програмою роботи Форуму передбачалось інтерактивне спілкування учнів з експертами під час проведення секції «Ми різні – ми рівні». Гостями були: дружина Президента України, співголова Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» Марина Порошенко, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, меценати та інші небайдужі до думок молоді.
Вкрай важливо з’ясувати емоційні та інтелектуальні потреби юних, почути саме їхні пропозиції щодо методів і форм викладання, обговорити нові можливості, які існують у шкільній та позашкільній освіті, та можуть бути використані вже нині.Однією із болючих тем сьогодення є соціалізація дітей із особливими потребами, зокрема особливими освітніми потребами. Школярі активно обговорювали та шукали шляхи розв’язання цієї проблеми.Дійсний член КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», учениця 10 класу школи І-ІІІ ступенів №218 Деснянського району міста Києва Клименко Вікторія розповіла про втілення проекту «Інклюзивна освіта» в життя її школи, де з першого вересня 2016 року відкрито інклюзивний 1В клас, де навчаються 11 учнів. На території школи з початку навчального року побудований пандус. Педагоги підібрані дуже ретельно, аби першокласники почувалися безпечно та задовільно. У класі з інклюзивною формою навчання працює класний керівник, асистент вчителя та психолог. Якісно розроблена програма для розвитку та взаємозв’язку один з одним допомагає дітям з особливими потребами проявити свої здібності, відкрити в собі нові таланти, відчути себе потрібною частинкою суспільства та не бути обмеженими в отриманні повноцінної освіти.

За словами Марини Порошенко, сьогодні понад 56 тисяч «особливих» дітей ізольовані від суспільства і не мають змоги навчатися та розвиватися разом з іншими дітьми. «Це питання надзвичайно назріле для України», – зауважила дружина Президента. Вона також наголосила: «Інклюзивна освіта – це не заміна, а альтернатива навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Це можливість для них не лише навчатися разом з однолітками, а й жити в родинному колі. І це найпростіші, найелементарніші, але найважливіші потреби кожної дитини, які ми маємо задовольнити».Головною метою цьогорічного заходу є спілкування школярів із експертами, аби у креативному просторі комунікації почути думки дітей щодо актуальних питань сьогодення та з’ясувати їхні потреби.

Спілкуючись з лідерами українських шкіл на тематичній секції «Ми різні – ми рівні. Право на майбутнє», дружина Глави держави наголосила, що «сьогодні Україна зазнає потужних змін, формуються нові цінності й усвідомлення того, що наше майбутнє – у руках дітей. І саме діти та молодь є рушійною силою, яка спроможна на якісні зміни».Загалом цьогорічний фестиваль представлено у новому форматі. Головний акцент освітнього майданчика зроблено на 12 тематичних інтерактивних майстернях. Зокрема, тут представлені майстерні філософування, креативного мислення, літератури, історії, театру, журналістики, кіно, анімації, науки, архітектури, музики тощо. Їх об’єднує маршрут-квест, насичений загадками і творчими завданнями, який із задоволенням проходили учні-члени відділення філософії та суспільствознавства після насиченого спілкування на секції.