КМАН Київська Мала академія наук

Фіналістки конкурсу «Розумниця-красуня Київської МАН» відвідали персональну виставку фолк-арт живопису Оксани Фурса «#ДивоДивне»

Фіналістки конкурсу «Розумниця-красуня Київської МАН» відвідали персональну виставку фолк-арт живопису Оксани Фурса «#ДивоДивне»


У рамках підготовки до фіналу конкурсу «Розумниця-красуня Київської МАН» вихованки Київської МАН – фіналістки конкурсу – відвідали виставку фолк-арт живопису Оксани Фурса «#ДивоДивне», яка відбувалася у Національному музеї Тараса Шевченка.

Оксана Фурса – відома українська художниця, ректор Мистецького інституту художнього моделювання та дизайну імені Сальвадора Далі, доктор педагогічних наук, професор, президент Конфедерації дизайнерів та стилістів України. У сучасному мистецтві України роботи Оксани Фурса вирізняються самобутнім стилем, що базується на традиціях українського фольклору. 

Твори Оксани Фурса – справжня ода світу фантазії, радості, сонця та добра. Світло, що ледь помітно ллється з полотен художниці, зачаровує та занурює глядача у світ постійного очікування дива. Це містичне сяйво обумовлене авторською технікою художниці, яка базується на стародавній техніці створення готичних фресок. Ця технологія не давала фарбам втрачати свій початковий колір впродовж століть. Задля досягнення ефекту неповторної поверхової прозорості та об’єму, художниця використовує порцелянову суміш, яєчний жовток, олійні та акрилові фарби в поєднанні з оцтом. Завдяки такому складному поєднанню матеріалів, полотна Оксани Фурса з першого погляду вражають своєю мозаїчністю та неповторністю виконання.

До експозиції увійшли найвідоміші роботи з колекції «ЯБЛУНЕВО-МЕДОВА КАЗКА», серій «ПЕЧВОРГ», «МІСЯЧНЕ МЕРЕЖИВО», «ПОРИ РОКУ» та «ДИВО ЗВІРИ», які чудово демонструють синтез сучасного мистецтва з мотивами і колористикою стародавнього фольклору.

Юні вихованки Київської МАН  одразу поринули у чарівний світ краси, відчули возз'єднання із природою, водою та камінням.  Від усіх полотен художниці віє позитивною енергетикою, теплотою. Вони настільки проникливі у своїй казковості, що складно було утриматися і не поспілкуватися з авторкою особисто, щоби хоч трохи осягнути таємницю її майстерності. Дівчатам була цікавою не лише творчість Оксани, а й мистецтво взагалі, бо наші фіналістки – всебічно розвинуті особистості. Вони не лише цікавляться наукою, а й перебувають у творчому та науковому пошуку, відвідують різні гуртки, секції. Більшість наших розумниць успішні в мистецтві, зокрема живопису, музиці, поезії тощо.

Пані Оксана провела з фіналістками конкурсу мотиваційну зустріч, розповіла про те, як поєднати заняття наукою з мистецтвом, звідки черпати джерела для натхнення, розказала про історію створення кожної із своїх картин. Всі учасники зустрічі були у захваті від спілкування з такою видатною особистістю, майстринею своєї справи. Вони з нетерпінням чекають на наступну виставку робіт  Оксани Фурса.

Після закриття виставки Інеса Пустовалова, практикуючий психолог, тренер з ораторської майстерності, засновник та керівник Школи лідерства і фасилітаційних практик Київської МАН, провела тренінг для фіналісток конкурсу «Розумниця-красуня Київської МАН» та привітала їх з участю у фіналі. Фінал конкурсу відбудеться наприкінці лютого, і ми сподіваємось, що Оксана Фурса буде присутньою у складі журі, як митець і професіонал.