КМАН Київська Мала академія наук

Філософи міркують про експеримент

Філософи міркують про експеримент Вихованці секції «Філософія» відділення філософії та суспільствознавства разом із керівницею Катериною ГОНЧАРЕНКО продовжують активно мислити та філософувати. Цього разу зустрілись онлайн.

Відомо, що філософія – наука про узагальнене, основними напрямами якої є проблеми буття. Насправді процес буття може бути пізнаним шляхом використання широких абстракцій, найбільш загальних понять та теоретичного мислення, як то єдності світу, відображення, різних практик, суперечностей, історизму і т.д.

Поняття ж «експериментальної філософії», або як її ще умовно називають «x-phi», лежить в площині міждисциплінарного філософського дискурсу та в якості певного концепту було введено Джошуа Нобом. Щодо останнього, то в інтелектуальних колах він є більш відомим завдяки так званому «ефекту Ноба» чи «ефекту побічного ефекту», який власне виступає деконструюючим механізмом, що розкриває природу особистості завдяки мисленнєвим експериментам, які доводять звичні уявлення про природу «Я», не тільки до крайностей, але й ведуть кудись поза них – до нового розуміння екзистенційного підґрунтя людини.

Ми повернулися до обговорень, наразі є над чим помислити. А вам?