КМАН Київська Мала академія наук

Екскурсія молодих економістів до Національної парламентської бібліотеки України

Екскурсія молодих економістів до Національної парламентської бібліотеки України 6 жовтня відбулася екскурсія учнів відділення економіки Київської Малої академії наук учнівської молоді до Національної парламентської бібліотеки України, яку провела головний бібліограф Наталія Петрівна Пушненко. Юні дослідники дізналися, що Національна парламентська бібліотека України – це державна наукова бібліотека в Києві, яка була заснована ще 1866-го року. Розміри бібліотечних фондів налічують близько 4 мільйонів одиниць. Щороку заклад обслуговує понад 25 тисяч читачів, провадить міжнародний книгообмін, складає матеріали рекомендаційної бібліографії, посібники з бібліотекознавства, вивчає, узагальнює і поширює передовий досвід роботи бібліотек.


МАНівці завітали до музею історії бібліотеки, де ознайомилися із рідкісними та стародрукованими книжками, оглянули експозиції бібліотеки, представлені книжковими та художніми виставками.

Для учнів виявилася дуже незвичною робота з каталогами бібліотеки, пошук книжок за алфавітним покажчиком та визначення наявності необхідної літератури у друкованому, а не електронному форматі.

Після захопливої екскурсії школярі безкоштовно записалися до бібліотеки та отримали можливість надалі працювати у  восьми читальних залах, двох Інтернет-центрах, Центрі правової інформації та віртуальному читальному залі Електронної бібліотеки дисертацій. Деякі з учнів, відразу після екскурсії, залишилися працювати з каталогами з теми їхнього наукового дослідження.

Ми сподіваємося, що здобуті учнями знання та навички стануть їм у пригоді під час написання науково-дослідницьких робіт економічного спрямування, допоможуть у здійсненні пошуку та аналізу інформаційних джерел і оформленні бібліографії.

Керівництво відділення економіки Київської Малої академії наук учнівської молоді висловлює вдячність за організацію екскурсії для юних науковців Тамарі Ізмайлівні Вилегжаніній, генеральному директору Національної парламентської  бібліотеки України та головному бібліографу Наталії Петрівні Пушненко.