КМАН Київська Мала академія наук

Екскурсія до Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України

Екскурсія до Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України 18 жовтня члени секції екології рослинного світу відділення екології та аграрних наук мали змогу ще раз помилуватися одним з найкрасивіших місць у Києві – Національним ботанічним садом ім. М.М. Гришка НАН України.


Київ – зелене місто, а перебуваючи в його садах і парках, іноді навіть забуваєш, що знаходишся в центрі сучасної європейської столиці. І все ж, ця краса вимагає постійної підтримки і розвитку.Довідка: Національний ботанічний сад займає територію площею до 130 га на правому березі річки Дніпро безпосередньо в межах міста Києва (вул. Тимірязєвська, 1). У ботсаду ростебільше 10 тисяч сортів, видів і форм рослин найрізноманітнішої якості: декоративні, овочеві, кормові, пряно-ароматичні, лікарські та ін., вони зібрані з усіх куточків світу.

Сьогодні НБС ім. М.М.Гришка НАН України за різноманітністю колекцій живих рослин, масштабами території, рівнем наукових досліджень посідає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи. До йогоскладу входить 8 наукових відділів, які проводять дослідження з проблем інтродукції та акліматизації рослин, дендрології та паркознавства, збереження генофонду рідкісних та зникаючих видів рослин, селекції та генетики квітниково-декоративних, плодових, овочевих та кормових культур, медичної ботаніки, біотехнології тропічних і субтропічних рослин, алелопатії (хімічної взаємодії) рослин та біоіндикації.

Юні екологипобували у відділі дендрології та паркознавства, який було засновано в 1944 р.  Його першим завідувачем був відомий ботанік і знавець історії старовинних парків і дендропарків України, професор А. Л. Липа. З часом на посаду завідувача був запрошений професор, доктор біологічних наук Леонід Іванович Рубцов, з ім'ям  якого пов'язано формування насаджень дендрарію, тобто колекції дерев та чагарників, і найбільшої гордості Ботанічного саду – саду бузку.

Науковці відділу розробили теоретичні основи інтродукції деревної рослинності в Україні, підготували порайонно асортимент дерев і чагарників для різних грунтово-кліматичних зон України. Вивчена також культивована дендрофлора багатьох регіонів України, розроблені біологічні, ландшафтні, історичні принципи оцінки і формування паркових фітоценозів, збереження та відновлення старовинних парків. А велика заслуга у формуванні розарію саду належить Рубцовій Олені Леонідівні – провідному науковому співробітникові НБС ім. М.М. Гришка НАН України, гостями якої і стала група учнів-членів Київської МАН.Олена Леонідівна провела цікаву екскурсію розаріємботанічного саду, розповіла про історію появи троянди на території Європи, про сезонні особливості троянд, їх підготовки до зимового періоду, технічні моменти укриття рослин.Натхненні і відпочилі, з ідеями і навіть однією обраною темою науково-дослідницької роботи, ми вийшли з цього острівця тиші і спокою, щоб повернутися сюди знову і знову...Дякуємо колективу Національного ботанічного садуім. М.М. Гришка НАН України в особі Рубцової Олени Леонідівни та співробітникам Національного науково-природничого музею НАН Україниза організацію прекрасної екскурсії.