КМАН Київська Мала академія наук

ЕкоКМАН в гостях у «Формули знань»

ЕкоКМАН в гостях у «Формули знань» «Формула знань» − це цикл передачна «Українському радіо», присвячений подіям, що відбуваються у Малій академії наук України. У програмі звучать розповіді про досягнення молодих українських науковців, про юних винахідників та їхні відкриття, про конкурси наукових робіт членів МАН. Також програма розповідає про проекти співпраці МАН з різними закордонними центрами – науковими, освітніми. Радіослухачі-школярі можуть взяти участь у конкурсі «Ерудит МАНу», давши відповідь на запитання з різних галузей науки.


 На сьогодні сучасна українська освіта переживає непрості часи. Тому дуже важливим є факт долучення провідних українських медіадо інформаційної підтримки освіти в Україні.Відділення екології та аграрних наук Київської МАН було  запрошено відомою журналісткою та радіоведучою Майєю Манько для проведення круглого столу на тему «ЕкоМАН – кроки у майбутнє». До студії завітали керівник відділення екології та аграрних наук Київської МАН Олена Миколаївна Ісаченко, дійсні члени Малої академії наук Денис Головань (секція екології), Даніела Гайчук (секція екології), Юлія Малиновська (секція екології рослинного світу) та Анастасія Нікітіна – випускниця відділення екології, студентка НУБіП.

Блоки, з яких складалася програма, присвячена діяльності МАН, були не тільки цікаві, живі, але й несли корисну інформацію, яка мала на меті заохотити сучасну учнівську молодь впевнено крокувати сходинками високої науки та не зупинятися у своєму пошуку. Радіодискусія була побудована так, що велика частина запитань була присвячена висвітленню широкого спектру можливостей, які відкриваються у школяра під час співпраці з науковим колективом Київської Малої академії наук учнівської молоді.

Розповідаючи про  науково-дослідницьку роботу учнів, завідувач  відділення екології  та аграрних наук Ісаченко О.М. відмітила, наскільки важливою є роль наукових керівників, їхні поради, безпосередньо надання матеріальної бази для проведення дослідів та допомога у підборі наукових матеріалів. Саме завдяки такому формату співпраці з’явилися подані на цьогорічний конкурс роботи:  Дениса Голованя, учня 11 класу середньої загальноосвітньої  школи № 201, на тему «Карбонові наночастки: синтез, властивості, медико-біологічне та екологічне застосування»; Даніели Гайчук, учениці 9 класу гімназії біотехнологій № 177, на тему «Стан білкового обміну та ядерний апарат нейронів кори головного мозку в умовах довготривалої дії солей важких металів на організм пацюків»; Юлії Малиновської, учениці 9 класу ліцею інформаційних технологій № 79, на тему «Використання лікарських властивостей рослин в апітерапії».    Денис Головань: «Проведення дослідів і, як результат, − написання моєї роботи стало можливим завдяки Володимиру Івановичу Назаренку − провідному науковому співробітнику Інституту біохімії ім. О.О. Палладіна  Національної академії наук України,  кандидату біологічних наук, знавцю своєї галузі, талановитому педагогу, здатному зацікавити молодь, і просто добрій та щирій людині».  Тож, дорогі друзі, сподіваємося на співпрацю,

і до нових зустрічей у відділенні екології та аграрних наук!