КМАН Київська Мала академія наук

День Пам`яті та примирення у школі юного науковця

День Пам`яті та примирення у школі юного науковця Чергове заняття членів гуртка «Вчимося бути дослідниками» відбулося 8 травня у день Пам`яті та примирення. Ми скористалися цією нагодою, щоб розширити перелік вже відомих нам наук, додавши до нього історію, а також на її прикладі дізналися, що крім природничих наук, з якими ми переважно мали справу на попередніх заняттях, є ще група наук, що досліджують людське суспільство – науки суспільні (соціальні). Продовжуючи знайомитися з хімією, дізналися про деякі властивості розчинів, вдавшись до експериментів. Так, дослідним шляхом, з`ясували, як на швидкість розчинення впливає температура розчинника, а також як швидкість розчинення залежить від площі поверхні розчинної речовини. При цьому гуртківці, змагаючись командами, попередньо самі склали схему експерименту і впоралися з цим на відмінно. Молодці, капітани команд Богдан Ткач і Нікіта Роздайбіда!


А ще «чарівна скринька» почала виконувати наступне бажання – більше дізнатися про бактерії! Відмірявши на вагах 2 кілограми яблук, спробували висунути припущення, як ця вага пов`язана з бактеріями. Це виявилося непростим завданням, і правильної відповіді ми не дійшли. Але скільки цікавих і незвичних версій було озвучено! Вразило всіх те, що 2 кг – це приблизна вага бактерій в організмі дорослої людини. На наступному занятті плануємо дізнатися про бактерії ще багато цікавого.

 


В останній – довідково-інформаційній – частині заняття діти отримали орієнтування, де шукати доступну інформацію про чорні діри, якими вони зацікавилися, зокрема, і завдяки екскурсії в Експериментаніум (книга Люсі Гокінг та Стівена Гокінга «ДЖОРДЖ і таємний ключ до Всесвіту»), де про явища і закони фізики розповідається у незвичній формі коміксів.