КМАН Київська Мала академія наук

Бесіди з Нобелівським лауреатом з літератури Маріо Варгасом Льосою

Бесіди з Нобелівським лауреатом з літератури Маріо Варгасом Льосою 11 листопада у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка вперше в Україні відбулися бесіди з одним із найвідоміших письменників сучасності, Нобелівським лауреатом з літератури 2010 року Маріо Варгасом Льосою. Серед запрошених були й учні-члени секції іспанської мови відділення іноземної філології та світової літератури Київської МАН.


Варгас Льоса досягнув популярності у 60-х роках завдяки таким творам,  як «Місто і пси» (1962 р.), «Зелений дім» (1965 р.)  та  «Розмова в соборі» (1969 р.). Серед його робіт можна знайти комедії, романи, історичні твори та журналістику. Деякі з його робіт, такі як «Панталеон і відвідувачка»  (1973 р.)  та «Свято Козла» (1998 р.), були екранізовані. Його роботи перекладені більше ніж 30 мовами. У вступному слові Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанії в Україні пан  Херардо Анхель Бугайо Оттоне дав характеристику значення творчості  Маріо Варгаса Льоси  у світовій літературі.

Видатний літератор відповів на численні запитання, розповів про сучасну іспаномовну літературу, висловив захоплення незламним  українським народом, який переживає важкі часи, та висловив надію, що незабаром Україна займе гідне місце в Європейській спільноті. Великий інтелектуал дав поради молоді: «Я думаю, що молоді не потрібні поради. Але я б дав одну рекомендацію – читати хорошу літературу. Це дуже сильно збагатить їхнє життя, допоможе обрати своє покликання, дасть їм глибший погляд на світ. Ніщо не приносить такого задоволення, як читання великих творів. Людина може зруйнувати в’язницю, яка є довкола, читаючи книжку. І пізнавати світ почуттів, емоцій, нові досвіди, про які навіть могла не знати. Думаю, моє життя було б зовсім іншим, якби я не читав Сервантеса та інших письменників, які показали мені все різноманіття світу».  

МАНівці все життя пам’ятатимуть цю зустріч з Нобелівським лауреатом.