КМАН Київська Мала академія наук

Звіт про проведення зимової математичної школи Київської МАН

Звіт про проведення зимової математичної школи Київської МАН Зимова математична школа Київської МАН завершила свою роботу. Під час її закриття виступили професор, доктор наук Микола Євгенович Дудкін, заступниця декана ФМФ Надія Віталіївна Рева, доцентки кафедри математичної фізики та диференціальних рівнянь Валентина Вікторівна Листопадова та Олена Борисівна Поліщук.

Для учасників зимової школи були підготовлені: цікавий матеріал про числа (прості, досконалі, близнюки та трійнята тощо); лекція та практичне заняття, що були присвячені теорії ігор та розробці оптимальних стратегій: розповідь про дуже важливі числові функції, якими ми користуємося часто, але не свідомо; виведені з сутінок Антьє та Мантиса дійсного числа;  розповідь про різні системи числення та правила переводу з однієї системи в іншу; обговорення зручностей та проблем певних систем числення; заняття по теорії графів; знайомство з теорією конгруенцій та китайською теоремою про залишки. Для прикладів були розглянуті розв’язування рівнянь, нерівностей (деякі розв’язувались двома методами) та життєві задачі. Слухачі школи переконалися, що математика може бути цікавою, наочною та майже без формул! Заняття проходили дуже активно, учні висували власні гіпотези, доводили чи спростовували, навчалися дивитися на проблему та методи її вирішення під різними ракурсами, пропонували різні способи розв’язування.  Кожний робочий день математичної  школи завершувався математичними розвагами ‒ вікториною, математичними естафетами або великими математичними перегонами, головоломками, були й математичні фокуси з числами, ребуси та  математичні загадки. Слухачі школи підбирали шифри та знаходили відповідності за допомогою логічних міркувань. Завершальна вікторина продемонструвала, що під час зимових канікул з профільною школою Київської МАН учні узнали не лише нове, а й корисне для життя та довели, що вони: «Знають!  Вміють! Перемагають!». 

Слід відзначити активну роботу учасників зимової математичної школи та їхніх друзів, розв’язували задачі Кобріна Ліза, Олач Євген, родини Яворських та Гутник, Карван Тимур, Осипова Дар’я, Зеленчук Дмитро, Орехова Анна, Коротка Надія тощо. Приємно, що інколи, під час розв’язування задач, батьки не могли стримати свої пориви та пропонували альтернативні рішення або ставили додаткові питання! Дорослі теж хочуть та можуть навчатися у математичній школі!  

Київська МАН висловлює  подяку професору, доктор наук М.Є. Дудкіну, заступниці декана ФМФ Н.В. Реві, доцентам кафедри математичної фізики та диференціальних рівнянь ФМФ НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» В.В. Листопадовій, Ю.Б. Поліщук, Н.П. Селезньовій, О.Ю. Дюженковій, О.І. Кушлик-Дивульській, О.Б. Качаєнко та доцентці кафедри прикладної математики Національного авiацiйного університету, канд. ф-м. наук, Л.М. Іллічевій, які готували та проводили заняття у зимової математичної школи.

Всім учням та організаторам літньої математичної школи Київської МАН бажаємо успіхів у житті, мірного неба та міцного здоров’я!

Дякуємо всім, хто був з нами! До нових зустрічей!