КМАН Київська Мала академія наук

Віртуальна алея зірок Київської МАН. Платон Большаков

Віртуальна алея зірок Київської МАН. Платон Большаков Платон Большаков, учень Політехнічного ліцею НТУУ КПІ та вихованець відділення технічних наук Київської МАН. В Київській МАН Платон записався відразу у дві секції! В секції «Технологічні процеси та перспективні технології» під керівництвом Олега Володимировича Козленка він працював над проєктом «Автоматична система дезінфекції».  А в секції «Електроніка та приладобудування» з науковою керівницею Ганною Володимирівною Сарибогою Платон сконструював робот-дезінфектор.

У 2022 році сконструйований ним робот-дезінфектор був відзначений золотою медаллю на  Виставці технологій у Малайзії «Malaysia Technology Expo 2021 Special Edition – COVID-19 International Innovation Awards II". Цей робот проводить дезінфекцію приміщень у містах масового скупчення людей, а ми всі добре знаємо, наскільки це важливо під час епідемій.  Наступною його розробкою став дрон-дезінфектор,  який проводить якісну санітарну обробку приміщень зі швидкістю 5 сек/м².

На наші запитання Платон відповів так:

Питання: Які три відкриття ти вважаєш найзначнішими в історії людства.

Відповідь: На мою думку, найвизначнішими відкриттями людства звичайно ж є колесо, паровий двигун і телефон. Ці відкриття дали потужний старт для подальших відкриттів, до того, власне, що ми маємо зараз і що матимемо у майбутньому.

Питання: Три найвидатніших науковці України? 

Відповідь: Серед українських вчених-науковців, як на мене, найвизначнішими є Ігор Сікорський, який винайшов гвинтокрил;  Сергій Корольов — батько сучасної космонавтики, та  Анатолій Малихін, за великі досягнення у медицині. До речі,  саме він створив і впровадив у повсякденну медичну практику неінвазивний прилад для діагностики людини, подарувавши людству методику, що не має аналогів у світі. У 2006 році він зареєстрував медичний прилад «Неінвазивний аналізатор формули крові АМП». Наша країна багата на талановитих науковців та винахідників, тож цей список можна розширити. Я пишаюся нашими науковцями та їх досягненнями!

Київська МАН бажає Платону невичерпної енергії, впевненості у своїй справі, натхнення, успіхів в навчанні та випробуваннях, подальшого особистого розвитку, нових цікавих ідей!