КМАН Київська Мала академія наук

Поліцейські

Поліцейські Відверто про професії. Практикум «Служити й захищати – професія поліцейський».

Основною метою онлайн зустрічі було ознайомлення учнів, майбутніх абітурієнтів, з професіями в правоохоронних органах та саме зі специфікою роботи поліцейських. Тому до вихованців Київської МАН доєдналися представники Академії патрульної поліції міста Києва.

На початку  практикуму Андрій Мартиненко, капітан поліції, викладач циклу професійної підготовки ДУ «АПП», в минулому патрульний поліцейський, заступник начальника курсу розповів слухачам історію створення сучасних поліцейських підрозділів. Прототипи поліційних відділків знайшли у Лондоні 1829 року. Саме у столиці Туманного Альбіону заснували Міську поліцію Лондона, яка являється першим зразком поліції сучасності.

Далі до практикуму долучився  Олександр Чистяков, лейтенант поліції, викладач циклу професійної підготовки. Він розказав про свій практичний досвід роботи поліцейським, адже його стаж на лінії становить 3,5 роки.

Естафету підхопила пані Котляр Наталія,  капітан поліції, викладач циклу спеціальних дисциплін. Пані Наталя працювала в управлінні патрульної поліції м. Києва, і саме вона розповіла, що в патрульній поліції можуть працювати не тільки хлопці, а й дівчата! З самого дитинства Наталія мріяла допомагати людям, але стикнувшись з гендерними  стереотипами  не пішла в правоохоронні органи, а отримала першою медичну освіту лікаря. І вже потім здійснила свою мрію та стала поліцейською! Тепер вона навчає інших поліцейських, адже стала викладачем циклу спеціальних дисциплін, а саме до медичної підготовки патрульних.

Від вихованців Школи лідерства Київської МАН та наших друзів, студентів спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна (освітньо-професійна програма “Документом-інформаційний супровід кадрової роботи”) НПУ імені М. П. Драгоманова,  які долучилися до практикуму, лунало багато запитань, про специфіку підготовки поліцейських. І на всі вони знайшли відповіді.

Поліція – це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення:

– охорони прав і свобод людини

– протидії злочинності

– підтримання публічної безпеки та порядку!

 Ключовим для всіх 32 учасників практикуму Відверто про професії, стало розуміння:

Поліція – це не каральний орган, яким ще на початку 2000-х лякали дітей, а сервісна служба яка завжди допоможе і дорослим, і дітям у разі виникнення небезпеки.

І девізом поліцейських України є Служити і Захищати свій народ!