КМАН Київська Мала академія наук

Оголошені результати одного з найбільших міжнародних наукових фестивалів в Африці I-FEST

Оголошені результати одного з найбільших міжнародних наукових фестивалів в Африці I-FEST Вихованки Київської МАН Софія Смовж, Анастасія Куруленко та Юлія Ткаченко отримали 1 золоту та 2 бронзові медалі за свої проєкти на I-FEST 2023.

Золото виборола Софія Смовж, студентка Навчально-наукового інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка, випускниця відділення хімії та біології. Вже кілька років Софія займається синтезом оптично активних диметилфосфіноїльних аналогів фотемустину — речовини препарату для хіміотерапії. Ці аналоги потенційно є більш ефективними та менш токсичними речовинами, які в майбутньому можуть використовувати для лікування раку. Проєкт Софії увійшов до 10 найкращих проєктів I-FEST  2023

Бронзову медаль отримала Анастасія Куруленко, учениця Політехнічного ліцею Національного технічного Університету України «КПІ» м. Києва вихованка відділення хімії та біології, яка  визначила групи ризику розвитку серцево-судинних захворювань у працездатного населення Києва за допомогою програмної системи.

Бронзу виборола і Юлія Ткаченко, учениця Київської інженерної гімназії Дарницького району міста Києва, вихованка відділення фізики та астрономії з Київської інженерної гімназії, за проєкт в якому дослідила динамічні характеристики гвинтоморних рушіїв безпілотних літальних апаратів.

I-FEST²  — це міжнародні змагання з інженерії, науки і технологій, які щороку збирають молодих дослідників і розробників зі всього світу в туніському місті Монастір. Зі своїми проєктами учасники беруть участь у різноманітних секціях конкурсу:

Фізична наука

Поточні напрямки досліджень можна перерахувати приблизно як фізика твердого тіла, атомна, молекулярна та оптична фізика, фізика елементарних частинок, астрофізика, геофізика та біофізика.

Екологія

Наука про навколишнє середовище – це багатодисциплінарна наукова галузь, яка об’єднує фізичні, біологічні та інформаційні науки для вивчення навколишнього середовища та вирішення екологічних проблем. Наука про довкілля забезпечує інтегрований, кількісний та міждисциплінарний підхід до вивчення екологічних систем.

Громадські науки

У соціології ідентичність — це концепція людини та вираження її індивідуальності чи групової приналежності (наприклад, національної ідентичності та культурної ідентичності). Цьому поняттю приділяється велика увага в соціальній психології, і воно має важливе місце в ідентичності.

Комп'ютерні науки

Комп’ютерні науки – це науковий і практичний підхід до обчислень та їх застосування. Це систематичне дослідження можливостей, структури, вираження та механізації методичних процесів (або алгоритмів), які лежать в основі отримання, представлення, обробки, зберігання, передачі та доступу до інформації.

Інженерія

Інженерія — це застосування наукових, економічних, соціальних і практичних знань для проєктування, будівництва, обслуговування та вдосконалення структур, машин, пристроїв, систем, матеріалів і процесів. Це може охоплювати використання ідей для розробки, моделювання та масштабування відповідного рішення проблеми чи цілі. Інженерна дисципліна є надзвичайно широкою та охоплює ряд більш спеціалізованих галузей інженерії, кожна з яких має більш конкретний акцент на певних областях технології та типах застосування.

Життя та біологія

Це стосується основних життєвих подій в організмі, різноманітності, росту, розвитку, поведінки, їх зв'язку з навколишнім середовищем. Кожен день люди стикаються з біологічними проблемами. вона поділяється на багато галузей, таких як ботаніка, зоологія, мікробіологія, фізіологія, морфологія, екологія, біохімія.

Мультимедіа

Мультимедіа належать до контенту, який використовує комбінацію різних форм контенту. Це контрастує з засобами масової інформації, які використовують лише рудиментарні комп’ютерні дисплеї, такі як лише текст або традиційні форми друкованого чи виготовленого вручну матеріалу. Мультимедіа містить поєднання тексту, аудіо, нерухомих зображень, анімації, відео чи інтерактивних форм вмісту. Мультимедіа зазвичай записують і відтворюють, відображають або отримують доступ за допомогою пристроїв обробки інформаційного вмісту, таких як комп’ютеризовані та електронні пристрої, але також можуть бути частиною живого виступу. Мультимедійні пристрої — це електронні медіапристрої, які використовуються для зберігання та використання мультимедійного вмісту.

Математика

«дослідження кількості, структури, простору та зміни». З таким визначенням легко зрозуміти, чому математику часто називають «мовою науки». проєкти у галузі математики – це формулювання наукових теорій у зрозумілий, стислий та доступний для перевірки спосіб.

Цьогоріч на I-FEST свої проєкти представляли близько 1500 учасників з 35 країн світу.

Велика подяка всім, хто направляв та підтримував юних науковиць на їх шляху до перемоги!

Віримо, що попереду у них нові проєкти та нові досягнення! Бажаємо їм успіху!