КМАН Київська Мала академія наук

Новий цикл бесід Ганни Владимирської у Музеї історії міста Києва.

Новий цикл бесід Ганни Владимирської у Музеї історії міста Києва. 9 лютого учні-члени секції історичного краєзнавства відділення історії Київської МАН відвідали бесіду, присвячену геніям образотворчого мистецтва – Рембрандту та Лівенсу, яку провела керівниця секції Ганна Владимирська у Музеї історії міста Києва.

Новий цикл бесід присвячений темі «Друзі-суперники у мистецтві». Проте мистецтво суперництва не слід розуміти надто буквально, як боротьбу не на життя, а на смерть двох художників, які намагаються будь-що довести свою перевагу і в художньому, і в суспільному плані. Ні, цей цикл про здатність прислухатися, налаштуватися на хвилю іншої людини, з відкритою душею сприйняти чийсь вплив. Перша пара друзів суперників – це геніальний Рембрандт, та його друг – талановитий голландський художник Ян Лівенс.

Рембрандт Гарменсзон ван Рейн - нідерландський художник, гравер, великий майстер світлотіні, найбільший представник золотого століття голландського живопису. Він зумів втілити у своїх творах весь спектр людських переживань з такою емоційною насиченістю, якою до нього не знало образотворче мистецтво.

Ян Лівенс - нідерландський художник Золотого віку. Зазвичай асоціюється з Рембрандтом, з яким дружив і працював в одній майстерні, у схожому стилі. На довгий час був забутий, оскільки з 1632 працював як придворний художник в Англії та інших країнах.

Що зробило Рембрандта – визнаним всесвітнім генієм, а Лівенса залишило у тіні його друга? Чому так сталося, що на відміну від Рембрандта, Ян Лівенс був ще й гарний, але при цьому битву за кохання глядачів виграв негарний Рембрандт?

Під час бесіди на всі ці питання учасники отримали вичерпні відповіді.