КМАН Київська Мала академія наук

Музейна педагогіка в умовах воєнного стану

Музейна педагогіка в умовах воєнного стану 26 травня в роботі Міжнародного круглого столу «Музейна педагогіка в умовах воєнного стану», ініційованого Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики, академічними установами (НАНУ, НАПНУ, НАМУ), центром ЮНЕСКО «Мала академія наук України» та кафедрою ЮНЕСКО з наукової освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, взяли участь співробітники Київської МАН: Карчина Лариса Яківна, Маньковська Руслана Вікторівна, Сивенко Софія Максимівна.

В ході круглого столу, який зібрав спільноту з 19 областей України, міста Києва та з-за кордону ( понад 140 учасників), були розглянуті питання: впливу воєнного стану на науково-освітню роботу музеїв; роль музеїв в освітньому процесі у період воєнного стану; музейна педагогіка в актуалізації культурної спадщини в умовах війни; проблема збереження пам'яток культури в умовах воєнних дій: етично-педагогічні аспекти; інформаційно-комунікаційні технології у музейній педагогіці під час воєнного стану.  

Під час роботи секцій виступили:

Маньковська Руслана Вікторівна, доктор історичних наук, доцент, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, керівник секції історії України відділення історії КПНЗ «Київська Мала академії наук учнівськї молоді» «Музейний сегмент у освітньому процесі воєнного часу»;

Карчина Лариса Яківна, керівник секції педагогіки відділення філософії та суспльствознавчства КПНЗ «Київська Мала академії наук учнівськї молоді»
 «Освітньо-культурологічний проєкт «Музейна педагогіка в освітньо-культурному просторі Києва: проблеми сьогодення, перспективи» під час неоголошеної війни».  

Загалом віртуальне обговорення об’єднало учасників глибоким емоційним резонансом. Він спонукає до подальшої спільної роботи над викликами, які постали перед педагогами та музейними працівниками України в умовах воєнного стану.

Щиро дякуємо всім учасникам і організаторам Міжнародного круглого столу за глибокий та змістовний діалог! Працюємо на майбутнє!