КМАН Київська Мала академія наук

Міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності»

Міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності» 22-23 вересня 2022 року у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбулась VІІ міжнародна науково-практична конференція «Музеї та реставрація у контексті збереження культурної спадщини: актуальні виклики сучасності», в роботі якої взяли участь керівники та вихованці відділення історії Київської МАН.

Конференція розглянула теоретичні, методичні, науково-практичні проблеми музейної справи, збереження, консервації, реставрації, експертизи пам’яток історії та культури. В ній взяли участь очно та у форматі онлайн-конференції понад 40 провідних фахівців музейної та реставраційної справи України, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Республіки Казахстан, Сакартвело, Чеської Республіки.

За програмою конференції заслухані доповіді та повідомлення музейних працівників, зберігачів фондів, науковців, художників-реставраторів з національних та державних музеїв та заповідників, реставраційних центрів, вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ. Тематика доповідей актуальна, як ніколи. Після руйнації пам’яток культурної спадщини під час воєнних дій, постає проблема обліку музейних колекцій, реставрації та консервації музейних предметів та об’єктів культурної спадщини. Музейники та реставратори мають бути готові до викликів сучасності. Сподіваємось, що дискусії, які лунали на конференції, допоможуть у повсякденній роботі.

Більшість доповідей, озвучених під час роботи конференції, увійшли до збірки її матеріалів, який вже підготовлено до друку.