КМАН Київська Мала академія наук

Мас-спектрометрія – майбутнє фармації?

Мас-спектрометрія – майбутнє фармації? «Розробка та застосування мас-спектрометрії для аналізу біомолекул» – тема зустрічі з Амєлі ІЧЕНСЬКОЮ, яка відбулася в рамках лекторію «Передові рубежі біології» відділення екології та аграрних наук Київської МАН.

Амєлі  учениця Norwich School (Норідж, Великобританія), вихованка відділення екології та аграрних наук.

Мас-спектрометрія – метод визначення хімічного, фазового складу і молекулярної структури речовини, що базується на реєстрації спектра мас йонів, утворених внаслідок іонізації атомів і (або) молекул проби.

У середині першого десятиліття ХХI століття 46% публікацій з мас-спектрометрії було присвячено дослідженню біологічних і медичних об’єктів, 19% – об’єктів навколишнього середовища, 16% – продовольчій сировині, їжі... Еволюція мас-спектрометрії ознаменувалася постійно зростаючим числом застосувань методу у науці та техніці.

У фармацевтичній промисловості високопродуктивний скринінг (ВШС) розпочався наприкінці 1980-х років, головним чином для застосування в процесі винайдення нових ліків. Спочатку ВШС дозволяв аналізувати кілька сотень сполук на тиждень, наразі досягає 32 000 сполук на день, що становить максимум 3 с на зразок.

Про історію відкриття, роль та користь у науці, застосування цього унікального методу Ви можете дізнатися переглянувши відеозапис нашого заходу.

Дивимось!