КМАН Київська Мала академія наук

Розпочинаємо знайомство з Освітніми Амбасадорками КМАН цього року ??

Розпочинаємо знайомство з Освітніми Амбасадорками КМАН цього року ?? Маргарита Оберемок – учениця 10-го класу гімназії №48, член секції експериментальної фізики відділення фізики та астрономії Київської МАН, лідерка своєї школи, вихованка школи Samsung IT school 2020-2021, наша Освітня Амбасадорка?‍?
Її наукова діяльність почалася з того, що у 8-му класі вчителька фізики запропонувала написати роботу для МАН. Це посіяло насіння любові до науки, яке проросло у 2022 році двома науковими роботами й участю у конкурсі - захисті науково-дослідницьких робіт. В результаті:
?І місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київської Малої академії наук учнівської молоді у секції «Internet-технології та мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми» (2022). Темою дослідження була розробка додатку для заохочення людей до екодіяльності, а його завершенням - створення цікавого екоквесту Eco You.
 
?учасниця ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у відділенні фізики і астрономії з роботою на тему «Дослідження фізико-хімічних властивостей біополімерних плівок на основі полігідроксибутирату» (2022).
 
? Маргарита є резиденткою учнівського самоврядування Шевченківського району м. Києва «ШАРМ» (Шевченківська Активна Районна Молодь). ШАРМ – це не просто збори учнів різних шкіл, а поле для реалізації цікавих ідей. Люди з іскрою в очах збираються разом для того, щоб розвиватися і втілювати в життя спільно придумані проєкти, які направлені на всебічний розвиток.
 
? Про себе Маргарита каже: «Я вважаю, що моя сила в тонкому відчутті цього світу, а також, в поєднанні, здавалося, несумісних речей. Оскільки я звичайний підліток, у мене є звичайні захоплення, які дають сили для ведення наукового та лідерського життя. Я малюю де завгодно, коли завгодно та на чому завгодно і брала участь в багатьох українських та міжнародних конкурсах (І та ІІ місця на міжнародному фестивалі «Сонце Радість Краса» в розділі «Зображувальне мистецтво» у Болгарії, неодноразова переможниця учнівських олімпіад з мистецтва та конкурсів з української мови імені Петра Яцика). Постійно цікавлюсь чимось новим, вивчаю тему інвестицій, поглиблююсь у розуміння себе, цікавлюся темою медитацій і проводжу багато часу у своїх роздумах і теоріях.
 
Трохи більше ніж рік я займаюсь програмуванням, але моя перша гра Bizzart встигла вийти в Український фінал конкурсу Samsung IT school. Також великим досягненням я вважаю створення маски “soft kira” y Instagram, яка набрала понад 10 мільйонів переглядів за півтора року. Ця маска є початком моєї IT кар’єри. Раніше я навіть не могла уявити, що у мене вийде створити щось гідне за допомогою комп’ютера, бо вважала, що художники не можуть розуміти технічні науки. І я зробила висновок, що жити – це не слідувати нав’язаним правилам, а це створювати нове, а створювати нове – це мистецтво».
 
Війна змусила Маргариту, як багатьох інших українських дітей, залишити Україну. І сьогодні, до своєї розповіді вона додала: «Тривале перебування за кордоном у зв'язку з війною дало мені зрозуміти як я дійсно сильно люблю своє місто і країну. Тому сьогодні я прагну після нашої перемоги повернутися і почати відбудовувати Україну, повертати її до життя. Війна не змінила моїх планів, вона їх лише укріпила!»