КМАН Київська Мала академія наук

МРІЄМО, ПРАЦЮЄМО ТА ПЕРЕМАГАЄМО!

МРІЄМО, ПРАЦЮЄМО ТА ПЕРЕМАГАЄМО! Анастасія Шпак запропонувала технологію одержання якісного молозива для збільшення чисельності поголів'я корів під час відновлення післявоєнної економіки.

Шпак Анастасія Володимирівна - учениця 10-го класу спеціалізованої школи I-III ступенів № 82 з поглибленим вивченням англійської мови ім. Т. Г. Шевченка; відділення Екології та аграрних наук Київської МАН.

«Не дивлячись на усі труднощі, що завдає війна, моя жага до досліджень та відкриттів не згасає, тому я продовжую працювати над своєю науковою роботою. Поради, що я висвітлюю у ній, будуть дуже актуальними у післявоєнний час. Сьогодні товаром першої необхідності, який майже неможливо знайти у магазині, стало молоко. Мабуть, лише втративши цей продукт з полиць, ми можемо оцінити його необхідність та незамінність у раціоні.

  Закінчиться війна й постане питання продовольчої безпеки держави. Почнеться відбудування економіки, продовжать розвиватися і сільські господарства, що спеціалізуються на розведенні великої рогатої худоби. Жодна війна не здатна спинити саму природу, тож на світ знов почнуть з'являтися телята, що обіцяють у майбутньому годувати нас якісною молочною продукцією. Через скорочення чисельності поголів'я корів у зв'язку з воєнними діями, з'явиться потреба у швидкому його відновленні. А цього неможливо буде досягти без високого рівня народжуваності й збереженості телят.

Для високої збереженості молодняку молочного періоду необхідно, щоб у господарствах було достатньо якісного молозива, для випоювання телят. Молозиво – це густа речовина жовтого кольору що містить багато імуноглобулінів, які, потрапляючи в організм теляти, формують його імунітет. Корова може давати молозиво тільки в перший день після отелення. Однак, у господарствах часто не вистачає молозива. Окрім того, у господарствах не використовувалося молозиво від первісток. Запропонована мною технологія одержання якісного молозива як від корів двох та більше лактацій, так і від первісток, призначена для наповнення банку молозива, що своєю чергою призводить до збереження молодняку молочного періоду вирощування на рівні 97-98%.

Я вірю у те, що ми – молоді науковці – обов’язково візьмемо участь у відновленні післявоєнної економіки!»