КМАН Київська Мала академія наук

Любов, турбота та супровід під час війни

Любов, турбота та супровід під час війни Діти – один із безцінних скарбів світу. Дитинство, щастя, сонячні промінчики, сяючі посмішки дітлахів. Нажаль, поряд із цими словами стали сьогоденням давно забуті – «дитина війни». Діти України, зараз, є однією з найвразливіших категорій. Через війну вони втратили звичний плин життя, а багато дітлахів з окупованих територій — ще й власну домівку.

Тетяна КОТ, завідувачка відділення філософії та суспільствознавства, взяла практичну участь у навчальному практико-орієнтованому психосоціальному тренінгу «Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей та підлітків під час війни», який проводила Ольга ХМЕЛЄВА-ТОКАРЄВА, завідувачка НМЦ практичної психології та соціальної роботи, старший викладач кафедри освітнього лідерства Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка. 

Говорили про своєчасність, як помітити та визначити ознаки травматичного стресу у дитини, підлітка та які кроки потрібно зробити для відновлення її психологічного стану.

А ще зазначили та акцентували, що надважливим є необхідність психологічної підтримки і педагогів, і батьків. Адже саме на дорослого спирається дитина, і саме дорослий має продовжувати бути дорослим, втримати себе, своє здоров’я та продовжувати виконувати обов’язки дорослого. Бо дорослі є опорою, фундаментом дитини. Через любов, турботу, підтримку та безпеку дитина зможе вистояти та зберегти себе.

Бережімо себе та наших дітей!