КМАН Київська Мала академія наук

Київська МАН відзначає День духовної єдності українців

Київська МАН відзначає День духовної єдності українців Саме так, адже День української писемності та мови – це саме день духовної єдності нашого народу: мова – це і є той невидимий «матеріал», який робить абсолютно протилежних за характерами, смаками, освітою та усім іншим людей одним цілим – громадянами України.

І сьогодні в української мови свято – День української писемності. Тому святкувала Київська МАН його символічно – пишучи Диктант національної єдності. Участь у цьому заході загальнонаціонального значення для Київської МАН є традиційною, але цьогоріч наші фахівці робили це разом із нашими партнерами – Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, з яким на початку навчального року було підписано угоду про співпрацю та науковці якого традиційно є членами журі на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Цього року диктант був за текстом одного із найвизначніших українських письменників сучасності – Юрія Андруховича, який (текст) у майбутньому стане початком його нового роману. Наші співробітники переконалися у своєму гарному володінні українською мовою насолодилися прекрасним українським Словом від сучасного класика.

Також вихованці та педагоги Київської МАН стали учасниками арт-челенджу з виконання творів української поезії. Яскраві відеоролики з нашими «артистами» ви можете побачити на сайті Київської МАН: https://kman.kyiv.ua/ua/ridnij-movi-prysvyachuyetsya/.

А кульмінацією надання шани рідній мові стане проведення традиційної щорічної конференції «Краса і сила рідної мови», яка об’єднує найкращих юних київських дослідників українського Слова. Незабаром розповімо про найкращі філологічні «відкриття», які будуть презентовані на цьому заході!