КМАН Київська Мала академія наук

Історики на фестивалі KYIV FOREVER

Історики на фестивалі KYIV FOREVER В рамках «Музейного марафону – 2023» День народження нашої столиці історики зустріли в Музеї історії міста Києва.

Своїми враженнями ділиться учень 9-го класу ліцею № 144 імені Г. Ващенка, переможець ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції всесвітньої історії Ігор Євдокименко.

         «Відсвяткував день народження Києва у приємній компанії Київських манівців на фестивалі KYIV FOREVER. На заході була автентична атмосфера лекцій і різноманітних виставок, починаючи з Києва сучасного, Києва середньовічного, модерного міста та його художнім відображенням у ХХ сторіччі, закінчуючи дивовижною чумацькою традицією – іконою на рибі.

          Враження прийняли захопливий окрас з першої лекції про «Київську археологію часів російсько-української війни: нові виклики та перспективи» від археологів Всеволода Івакіна та Івана Зоценка (вихованця секції археології Київської МАН, керівниця Кухарська Олена Миколаївна). На лекції нам пояснили усю складність археології у нинішній час війни, юриспруденцію археології, а також проблеми у законодавстві.

        Також відвідали виставку Оксани Оснач, яка відтворює давню чумацьку традицію, малюючи репліки оберега за подобою чумацької ікони на рибі.

        Продовжили ми дискусією на вельми цікаву тему ‒ авангардизм на прикладі ікон. Ганна Владимирська ну просто просвітила нас своєю розповіддю про Сальвадора Далі й вітчизняних художників-авангардистів.

       Ну і закінчили ми приємним знайомством між манівцями у затишних «Львівських пляцках», що ще більше скрасило мої враження».

            З днем народження наше вічне і юне місто – Київ!

Попри нічні бомбардування життя продовжується. Ми радіємо одне одному, спілкуємось, посміхаємось і говоримо про велике мистецтво!

На всі спроби орків зіпсувати нам свято ми відповідаємо ще більшим об’єднанням, ще більшою любов’ю до свого міста і своєї країни!

               КИЇВ Є. КИЇВ БУВ. КИЇВ БУДЕ ЗАВЖДИ!