КМАН Київська Мала академія наук

Головань Денис: від вихованця Київської МАН до аспіранта канадського МакГілл університету

Головань Денис: від вихованця Київської МАН до аспіранта канадського МакГілл університету Кожного разу лекторій «Передові рубежі біології» відділення Екології та аграрних наук збирає у своєму колі однодумців для обговорення найцікавіших тем. Цього разу ми мали унікальну змогу дослідити шлях: зацікавлений учень ‒ вихованець Київської МАН – учасник міжнародних заходів – студент провідного світового ВНЗ. Це історія наукового зростання Дениса Голованя, випускника секції «Екологія» нашого відділення Екології та аграрних наук, нині аспіранта одного із кращих університетів Канади ‒ МакГілл університету (Монреаль).

Тема: «Хімія органічна, біологічна та екологічна у фокусі моїх подорожей».

Чи можна зробити перші кроки до наукової діяльності ще у школі?

Які ключові етапи необхідно пройти, щоб успішно представити науково-дослідницьку роботу на міжнародному рівні?

А також, як розвинути отримані навички вже після вступу до вищої школи та, де саме шукати інформацію про закордонні стажування та дослідні лабораторії?

На усі ці та багато інших, актуальних для кожного із вихованців відділення Екології, питань нам зміг відповісти Денис Головань, призер Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН, фіналіст міжнародних змагань Intel ISEF (м. Фінікс, США) та BSYCC (м. Пекін, Китай). Денис охоче поділився своїм досвідом планування  та презентації наукових проєктів.

Розповідь містила досвід та поради щодо усіх етапів навчального та наукового шляху, від перших кроків та позашкільної дослідницької роботи до планування та подачі документів до докторантури.

Не оминули ми й тематику важливості екологічних експедицій та зусиль, направлених на всебічне вивчення та збереження природи навколо нас. Саме таке спрямування наукових робіт потребує найбільших зусиль вчених кращих наукових груп сьогодення та є більш ніж привабливим  для побудови майбутньої кар'єри.

Мріємо! Працюємо! Перемагаємо!